آشنایی با جانبداری ناخودآگاه

آشنایی با جانبداری ناخودآگاه

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/12/09

21036

بار بازدید شده
Understanding-unconscious-bias ذهن ناخودآگاه ما شگفت‌انگیزه. می‌تواند با استفاده از میانبرهایی که براساس پیش‌زمینه، محیط فرهنگی و تجربیات شخصی‌مان شکل گرفتند اطلاعات بسیار بیشتری را نسبت به ذهن خودآگاه‌مان پردازش کند، تا تقریباً...
6036
آشنایی با جانبداری ناخودآگاه
Vidoal
4.06
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
1
نگار شرف الدین
نگار شرف الدین جمعه، 18 فروردین 1396
بعضی اوقات خیلی کمک میکنه، بعضی اوقات هم سریع یک موضوع رو توی ذهن ما می بنده و فرصت فکر کردن نمیده. در هر صورت باید توانایی کنترلش رو به دست بیاریم.
0
نقی تسلی زاده
نقی تسلی زاده سه شنبه، 24 اسفند 1395
خوب بود
0
بابک کرمانیان
بابک کرمانیان چهارشنبه، 18 اسفند 1395
جالب بود ولی میتونست کامل تر باشه....
0
سعید شریف کاظمی
سعید شریف کاظمی شنبه، 14 اسفند 1395
واقعا چیزی که اذیتم میکنه همین جانبداری ناخوداگاه
0
محمد امیر نجفقلی طهرانی
محمد امیر نجفقلی طهرانی شنبه، 14 اسفند 1395
من همیشه اینطورم که تا یک شخص رو میبینم در عرض 5 ثانیه ذهنم ازش یه شخصیت میسازه، و سریعا قضاوتش میکنه... که این همون جانبداری ناخودآگاهه
0
امیرحسین وثوقی
امیرحسین وثوقی جمعه، 13 اسفند 1395
ذهن ناخوداگاه انسان به نظرمن مثل کوه یخی می مونه که زیر ابه شاید فقط مقدار کمی از اون معلوم باشه اما قدرت و عظمت خیلی بزرگی داره
0
فرشاد شایسته
فرشاد شایسته چهارشنبه، 11 اسفند 1395
در خصوص سئوال و پاسخش فکر کنم یه مقدار بدون فکر بیان میشه و یا ممکنه در ترجمه سئوال رو درست مطرح نکرده باشید چون در اساس سئوالی که مطرح میشه قیمت توپ میتونه از 1 تا 100 تومان باشه و مابقی مبلغ تا 1100 تومان قیمت چوب باشه که مجموعش بشه 1100 تومان ولی با این همه خیلی زیبا در مورد ذهن ناخودآگاه صحبت کرده بود که آگاهانه باید کنترلش کنیم
0
رحمت احمدی
رحمت احمدی دوشنبه، 09 اسفند 1395
ذهن ناخوداگاه همون ذهن نیمه هوشیار ماست که اگه به موضوعی مداوم فکر کنی ذهن اون رو یاور میکنه و راحت راهش رو پیدا میکنید
0
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی دوشنبه، 09 اسفند 1395
ذهن نا خوداگاه قابلیت این رو داره اگه 21 روز شبا قبل از خواب و بعد از خواب به چیزی که دوست دارید داشته باشید یا بهش برسید خود به خود راه رسیدن بهش رو پیدا میکنید.
1
اکبر فاریابی
اکبر فاریابی دوشنبه، 09 اسفند 1395
ذهن ناخودآگاه کاملا براساس غریزه عمل میکند و ویژگی خیلی خوب آن این است که سریع تصمیم میگیره و ویژگی بد آن این است که برای مسائلی که نیاز به تحلیل دارند، تصمیم اشتباه میگیرد . ذهن ناخودآگاه و آگاه مکمل یکدیگر هستند .
توضیحات
ذهن ناخودآگاه ما شگفت‌انگیزه. می‌تواند با استفاده از میانبرهایی که براساس پیش‌زمینه، محیط فرهنگی و تجربیات شخصی‌مان شکل گرفتند اطلاعات بسیار بیشتری را نسبت به ذهن خودآگاه‌مان پردازش کند، تا تقریباً تصمیماتی آنی را درباره‌ی تمام اتفاقات پیرامون ما اتخاذ کند. مشکل اینجاست که  خیلی از اوقات دچار اشتباه می‌شود. خصوصاً وقتهایی که مسایل به تفکر منطقی احتیاج دارند.

تهيه‌کننده

The Royal Society
The Royal Society

انجمن سلطنتی همراه بسیاری از دانشمندان برجسته در جهان است و از قدیمی ترین آکادمی‌های علمی در حال فعالیت است.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.