کاربردهای حسادت

کاربردهای حسادت

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۱۲/۰۵

22042

بار بازدید شده
The-Uses-of-Envy از کودکی به ما گفته شده که حسادت چیز خیلی بدی‌ هست و به همین خاطر هر وقت مثل هر کس دیگری، احساس حسادت می‌کنیم تمایلی به بررسی کردن‌ آن نداریم. فقط بابت این حس، خجالت‌ می‌کشیم و دچار عذاب وجدان می‌شویم
6042
کاربردهای حسادت
Vidoal
4.75
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
محمد photo
محمد یکشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
شما کتاب "4 اثر از فلورانس اسکاول شین" رو بخونید که نویسندش یه خانم مسیحی از قلب آمریکاست... و ببینید در مورد تاثیر مخرب افکار منفی در زندگی چه چیزهایی میگه... همچنین احادیث و روایات زیادی داریم که همگی حسادت رو رد کردن و هیچکدوم حتی زره ای به منفعت اون اشاره نکردن! حسادت نه تنها باعث اختلاف بین انسانها میشه و محبت ها رو ازبین میبره و مستقیما روی روح و روان فرد اثر میذاره ، بلکه تاثیر بسزایی رو جسم و بدن فرد نیز خواهد گذاشت. احتمالا فیلم حضرت یوسف(ع) رو دیدین یا شاید داستانش رو توی قرآن خوندین که برادران یوسف به خاطر حسادت ، یوسف را درون چاه انداختند... این هم درسی از قرآنه عزیز
1
نگار شرف الدین
نگار شرف الدین جمعه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۶
حسادت یک حس طبیعیه که توی همه ی انسان ها وجود داره. به مقدار خیلی کم میتونه مفید هم باشه و اون وقتی هست که شما موفقیت یک نفر رو می بینید و برای موفقیت خودتون تلاش می کنید. اما این حس هم مثل بقیه ی حس های ذاتی انسان اگر از کنترل خارج بشه نتیجه ای کاملا عکس داره و در آخر انسان توجهش به زندگی خودش رو کاملا از دست میده.
1
رضا مشایخی
رضا مشایخی دوشنبه، ۰۷ فروردین ۱۳۹۶
من کلا با ویدیو مشکل دارم، هیچ چیز حسادت خوب نیست. احادیث زیادی به این موضوع اشاره می کنن
1
محمد جدی
محمد جدی یکشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
حسادت دوستی ها و خانواده ها رو از هم دور میکنه
1
فرزام احمدلو
فرزام احمدلو دوشنبه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۵
خود حسادت چیز بدی نیست...احساس ناشی از ناکامی تو حسادت خوب نیست
1
ساسان جم
ساسان جم یکشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۵
منم هر وقت به کسی حسادت می کنم احساسی بدی دارم ولی تاحالا اینطوری به حسادت نگاه نکرده بودم که میشه از توش یه فرصت یا سرنخ بیرون کشید و از این طریق خودمون رو کامل تر کرد-به هرحال گاهی حسادت خوب هست چون باعث میشه یه حرکتی انجام بدیم تا به چیزی برسیم
1
بنیامین عزیزطولی
بنیامین عزیزطولی جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
چیزهایی که هر فرد نسبت بهشون حسادت داره، در واقع میشه گفت به بخشی از ضمیر ناخوداگاهش مربوط میشه. و به طور خاصی به ناکامی ها و ارزوهاش ارتباط پیدا میکنه.
1
محبوبه قلی پور
محبوبه قلی پور جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
همه احساسات خوب وبد برای انسان مفید هستن.دقیقا منم معتقدم که باید با احساسات بدازجمله حسادت روبرو شد تا پیام اونا رو دریافت کنیم ورشد کنیم .
1
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
حسادت یه نوع سمع برا زندگی چون باعث میشه رو دیگران تمرکز کنید و کارها رو از روی هم چشمی انجام بدید و باعث میشه تمرکز شما برای رسیدن به اون چیزای که دوست دارید و هدفتونه از دست بدید یجورای دیگران برا شما تصمیم میگیرن که شما چی بخرید
1
امید گورانی
امید گورانی جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
عالی
توضیحات
از کودکی به ما گفته شده که حسادت چیز خیلی بدی‌ هست و به همین خاطر هر وقت مثل هر کس دیگری، احساس حسادت می‌کنیم تمایلی به بررسی کردن‌ آن نداریم. فقط بابت این حس، خجالت‌ می‌کشیم و دچار عذاب وجدان می‌شویم. اما این مایه‌ی تاسف است. چون حسادت هم مثل ترس احساس بسیار مهمی‌ است که به دلایلی خوب در همه‌ی ما وجود دارد.
 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.