نخ دندان کشیدن تاثیر چندانی بر سلامت دندان ندارد

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۵/۱۳ ۱۲:۴۹ ب.ظ

2196

بار بازدید شده
Flossing-teeth-does-little-good پس از این‌که مراکز رسمی سلامت عمومی آمریکا کشیدن نخ دندان را از لیست توصیه‌های خود در مورد سلامت دندان خارج کردند، NHS (سازمان ملی سلامت انگلستان) تصمیم گرفته تا دستورالعمل‌های خود را در این زمینه دوباره بررسی کند.
2196
نخ دندان کشیدن تاثیر چندانی بر سلامت دندان ندارد
Vidoal
نخ دندان کشیدن تاثیر چندانی بر سلامت دندان ندارد
پس از این‌که مراکز رسمی سلامت عمومی آمریکا کشیدن نخ دندان را از لیست توصیه‌های خود در مورد سلامت دندان خارج کردند، NHS (سازمان ملی سلامت انگلستان) تصمیم گرفته تا دستورالعمل‌های خود را در این زمینه دوباره بررسی کند.
 
تاکنون NHS به مردم توصیه کرده بود که روزی یک‌بار از نخ دندان استفاده کنند. بررسی دوباره NHS براساس تحقیقات موسسات آمریکایی انجام خواهد شد که نتایج آن‌ها نشان می‌دهد که هیچ مدرکی مبنی بر این‌که نخ دندان کشیدن از بیماری‌های لثه یا پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند وجود ندارد. پس از این پژوهش‌ها دپارتمان سلامت آمریکا نخ دندان کشیدن را از فهرست توصیه‌های خود در مورد بهداشت دهان و دندان خارج کرد.
 
اکثر دندان‌پزشکان انگلیسی استفاده منظم از نخ دندان را برای حفظ سلامت دندان‌ها توصیه می‌کنند. اما مشاوران انجمن دندان بریتانیا معتقدند که این کار تاثیر چندانی ندارد و صرف مسواک زدن، دندان‌ها و فواصل بین آن‌ها را تمیز نگه می‌دارد. پروفسور دیمین والمسلی، مشاور انجمن دندان بریتانیا، نخ دندان کشیدن را کار کم‌ارزشی توصیف کرده است. او می‌گوید: «مسواک‌های کوچک که قادرند فواصل بین دندان‌ها را تمیز کنند، برای پاکیزه نگه داشتن این مناطق کافی‌اند. البته اگر این فواصل وجود داشته باشد. نخ دندان کشیدن کار باارزشی نیست مگر این‌که فاصله بین دندان‌ها بیش از حد کم و فشرده باشد و در نتیجه نتوان از مسواک برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کرد. ما باید اصول اساسی و مهم را به مردم بگوییم؛ نخ دندان کشیدن جزو اصول اساسی و مهم بهداشت دهان و دندان نیست».
 
منبع: telegraph
نظرات ثبت شده (4)
سجاد مظفري photo
سجاد مظفري پنج شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۵
نخ دندان كافي نيست ولي خيلي مفيده
Mohsen Nemati photo
Mohsen Nemati جمعه، ۳۰ مهر ۱۳۹۵
جالبه در مورد دهان شویه هم مطلب بزارید
علی جعفری photo
علی جعفری پنج شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۵
با سلام یسیاری از افرادی که از نخ دندان استفاده میکنن طریقه صحیح استفاده از اون رو نمیدونن بهترین راهکار استفاده از مسواک هایی هست که علاوه بر برس معمولی مجهز به برس های باریک تر برای فاصله دندون ها باشن
فاطمه photo
فاطمه پنج شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
سلام...لطفا بیشتر در مورد دندان و روش های نوین پیشگیری از بیماریهای دندانی مطلب بنویسید.من با اینکه سنی ندارم و نخ دندان و مسواک رو به طور مرتب استفاده میکنم متاسفانه تمام دندانهام پوسیده هست..نمیدونم واقعا چیکار باید بکنم تا کمتر بشه این پوسیدگی ها...