نبوغ جدول تناوبی مندلیف

نبوغ جدول تناوبی مندلیف

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/12/08

33706

بار بازدید شده
The-genius-of-Mendeleev's-periodic-table جدول تناوبی چیزیست که همه با آن آشنایی دارند.نه تنها در تمام آزمایشگاه‌های شیمی در سراسر جهان، بلکه روی تی‌شرت‌ها، ماگ قهوه و پرده‌‌های حمام پیدا می‌شود. اما جدول تناوبی فقط یه شکل تزئینی مدروز نیست..
20706
نبوغ جدول تناوبی مندلیف
Vidoal
4.71
سوالات و نظرات کاربران
0
نگار شرف الدین
نگار شرف الدین جمعه، 18 فروردین 1396
در کتاب های شیمی دبیرستان اشاراتی به پیش بینی های مندلیف شده بود و واسم جالب بودن. ویدیو خیلی مفیدی بود
0
محسن موسوی
محسن موسوی پنج شنبه، 19 اسفند 1395
به این موضوع مندلیوف تو کتاب سوم دبیرستان یه اشاره ای شده بود . از همون موقع تو این فکرم گه آیا ممکنه در آینده عناصر جدید و کاربردی کشف یا توسط انسان ساخته بشه !!
0
فرشاد شایسته
فرشاد شایسته چهارشنبه، 11 اسفند 1395
جالب بود من در مورد زندگی مندلیف چیزی نمی دوستم آیا عنصری در جدول مندلیف وجود داره که هنوز کشف نشده باشه ؟
0
سميرا جواهريان
سميرا جواهريان دوشنبه، 09 اسفند 1395
اين پيشگويي مندليف و درست در اومدنش به نظرم يه چيز رو ثابت مي كنه و اون اينه كه تمام جهان هستي از يك سري قانون تكرار شونده تبعيت مي كنه و اگر كمي دقت كنيم اين قانون رو در خيلي از روال زندگي روزمره هم مي تونيم ببينيم
0
شبنم photo
شبنم یکشنبه، 08 اسفند 1395
🙏👍 ممنون. من عاشق مندلیف و داروینم.
0
اکبر فاریابی
اکبر فاریابی یکشنبه، 08 اسفند 1395
مندلیف با کمک عدد اتمی و عدد جرمی، بسیاری ویژگی ها و خواص عناصری که در آن زمان هنوز کشف نشده بودن را میتوانست حدس بزند و برای آنها در جدول تناوبی خود جای خالی گذاشت که در آینده کشف شوند .
0
بنیامین عزیزطولی
بنیامین عزیزطولی یکشنبه، 08 اسفند 1395
جدول مندلیف یکی از خارق العاده ترین دستاوردهای علم شیمی و مواد تا کنون بوده است! ممنون!
توضیحات
جدول تناوبی چیزیست که همه با آن آشنایی دارند.نه تنها در تمام آزمایشگاه‌های شیمی در سراسر جهان، بلکه روی تی‌شرت‌ها، ماگ قهوه و پرده‌‌های حمام پیدا می‌شود. اما جدول تناوبی فقط یه شکل تزئینی مدروز نیست. قطعه‌ای شاخص از نبوغ انسانی‌ است و در کنار شاهکار‌های بشری مثل تاج محل، مونالیزا و بستنی ساندویچی قرار می‌گیره... و خالق این جدول یعنی دیمیتری مندلیُف یک دانشمند شهیر و نامدار است. اما چرا؟ چه چیز مهمی درباره‌ی آن و جدولش وجود دارد؟ آیا به خاطر این که  یک فهرست جامع از عناصر شناخته شده را تهیه کرد؟‌ نه، هیچ کس به خاطر درست کردن یک فهرست به شهرت نمی‌رسد. از این گذشته مندلیف اولین کسی نبود که چنین کاری می‌کرد... 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.