چرا هیچ چیز به تفلون نمی‌چسبد؟

چرا هیچ چیز به تفلون نمی‌چسبد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/01/26

6390

بار بازدید شده
Why-doesn’t-anything-stick-to-Teflon هیچ انگی به جان گاتی رئیس مافیا نمی‌چسبید و اون تونسته بود سالیان سال با پرداخت رشوه و تهدید اعضای هیات منصفه و شاهدان عینی از چنگ عدالت فرار کنه. همین مساله باعث شده بود که به اون لقب دُن تفلون...
6390
چرا هیچ چیز به تفلون نمی‌چسبد؟
Vidoal
4.17
سوالات و نظرات کاربران
0
nil ._.w
nil ._.w جمعه، 29 دی 1396
عالییییییییییییییییییــــــی بود:)
توضیحات
هیچ انگی به جان گاتی رئیس مافیا نمی‌چسبید و اون تونسته بود سالیان سال با پرداخت رشوه و تهدید اعضای هیات منصفه و شاهدان عینی از چنگ عدالت فرار کنه. همین مساله باعث شده بود که به اون لقب دُن تفلون رو بدن که از روی یکی از لغزنده‌ترین مواد روی زمین برگرفته شده بود. تفلون در داخل لباس‌ فضانوردان آپولو که روی ماه فرود اومدن و توی لوله‌ها و شیرآلات مورد استفاده در پروژه‌ی منهتن مورد استفاده قرار گرفته و احتمالا می‌شه اون رو توی آشپرخونه‌ی خودتون روی سطح تابه‌ها و سینی‌های شیرینی پزی پیدا کنین. خب این ماده‌ی لغزنده چیه و چرا هیچ چیزی به اون نمی‌چسبه؟ تفلون نام تجاری برای پُلی تِترا فلورو اِتیلن یا PTFE ئه. 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.