علم انگیزه

علم انگیزه

گروه آموزشی

ویدوآل

1394/11/22

41589

بار بازدید شده
The-Science-Of-Motivation چه بخواهید ۱۰ کیلو وزن کم کنید، در شغلتان ترفیع بگیرید یا سیگار را ترک کنید، رها نکردن هدف، کار ساده ای نیست. ۴۵% مردم تصمیم گیری‌های سال جدیدشان را بعد از گذشت یک ماه رها می‌کنند! چرا با انگیزه ماندن این قدر سخت است؟!!!
20084
علم انگیزه
Vidoal
4.87
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
1
مسعود نظری photo
مسعود نظری سه شنبه، 04 مهر 1396
زنده باد
1
امیر photo
امیر دوشنبه، 21 فروردین 1396
سلام ممنون ازمطالب خوبتون منمنون می شم اگ متن این ویدیو ها روهم بذارید ک راحتتر بشه انتقال داد یا بارها خوندش بازم تشکر
2
منصور سلمانی زاده
منصور سلمانی زاده شنبه، 14 اسفند 1395
انگیزه یعنی سایت شما ک مغز آدم واقعا شارژه میشه و بدون خستگی مطالب سایت رو دنبال میکنه
1
محبوبه قلی پور
محبوبه قلی پور سه شنبه، 10 اسفند 1395
انگیزه دو قسمت داره .انگیزه درونی وانگیزه بیرونی وهمیشه انگیزه درونی بهتره برای پیشبرد اهداف.پول یه انگیزه بیرونی هست ولی داشتن یه حس خوب انگیزه درونی هست .
1
Reyhane Razavi
Reyhane Razavi چهارشنبه، 06 بهمن 1395
خیلی مفید بود چون بیشتر در مورد مشکلم منو به فکر واداشت شاید خودش یه انگیزه ای بشه برام
3
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني پنج شنبه، 02 دی 1395
در مورد آزمایش حل مساله یک عامل دیگر هم موثر است: افرادی که به انها وعده 300 دلاری داده شد ، نسبت به افرادی که به ایشان وعده 30 دلاری داده شده بود، نسبت به مساله نگاه متفاوتی داشتند.آنها تصور می کردند با مساله پیچیده و سختی روبرو هستند و همین امر، موجب کاهش موفقیت در آنها در حل مساله شده است
0
مصطفی .
مصطفی کهن دوشنبه، 22 آذر 1395
اول جایزه باشه بعد نباشه باعث کاهش مشارکت و فعالیت میشه.با انگیزه ماندنم سخته
2
سجاد مظفري
سجاد مظفري چهارشنبه، 12 آبان 1395
این ویدیو ها برای آشنایی والدین با روش های تربیت کودکانشون خیلی خوب میتونه باشه
1
جلال رنجبر
جلال رنجبر جمعه، 30 مهر 1395
صرف مثبت اندیشی به نظر من هم همیشه درست نبوده منتهی با دیدن این ویدیو فهمیدم که چگونه میشه این موضوع رو بقیه اثبات کرد
2
مجید کو ت زری
مجید کو ت زری چهارشنبه، 21 مهر 1395
چندین بار این ویدئو رو دیدم تا بهتر درکش کنم ،، به طور خلاصه می شه گفت ،،، 1- کاری که حداقل دوست داریم و یا هدفی که برای آن ارزش قائل هستیم را انتخاب کنیم ،، 2- چشمانت را به هدف بدوزید و به آن فکر کنید ، ولی این کار باعث می شود که مغز طوری نشان دهد که به هدف رسیدیم و با پاداش دادن انگیزه را کم می کند ،،و به همین دلیل باید همراه با آن به مشکلاتی که در پیش رو قرار دارد فکر کنید،،،، 3-به لذتی که در تلاش برای رسیدن به هدف نیاز هست بیشتر توجه کنید و نه فقط به خود هدف ،،، در اخر و ترکیب آن ها ،پس از انتخاب هدفی ارزشمند و برای شما لذت بخش 1- تحقق هدف را تصور کنید 2-به موانعی که در سر راه هستند فکر کنید3-سعی کنید از زمان و تلاشی که برای رسدن به هدف خرج می کنید لذت ببرید 4- وقتی که از هدف دور شدید و به سراغ عادت های قدیمیتان رفتید دوباره به مسیر برگردید و اثر مهم نیست را نگذارید بر شما غلبه کند ،،
1
بعدا اسمم رو می نویسم photo
بعدا اسمم رو می نویسم یکشنبه، 24 مرداد 1395
خیلی ممنون از زحماتتون
1
مهدی photo
مهدی شنبه، 24 بهمن 1394
کارتون واقعا عالیه خسته نباشید
توضیحات
چه بخواهید 10 کیلو وزن کم کنید، در شغلتان ترفیع بگیرید یا سیگار را ترک کنید، رها نکردن هدف، کار ساده ای نیست. در آخر 45% مردم تصمیم گیری‌های سال جدیدشان را بعد از گذشت یک ماه رها می‌کنند!
چرا با انگیزه ماندن این قدر سخت است و علم چطور می‌تواند برای رسیدن به چیزی که می‌خواهیم به ما کمک کند؟
در یک پژوهش ام آی تی،به دانش آموزان دو نوع وظیفه داده شد؛در اولی باید تا می توانستند، در مدت 4 دقیقه بر روی دو کیلد کیبورد ضربه می زدند.آن هایی که این کار را سریع تر انجام می دادند،پول دریافت می کردند.برای بعضی ها این پاداش 300 دلار بود و برای بعضی ها 30 دلار.عملکرد گروه 300 دلاری،به طرز قابل توجهی،95% بهتر بود.این اتفاق نشان می دهد که چه طور پول می تواند محرک باشد.اما درتکلیف دوم از همان دانش آموزان خواسته شد که یک مسئله ی پیچیده تر ریاضی را حل کنند.این بار آن هایی که پاداش پیشنهادی بیش تری داشتند،عملکردشان32  % ضعیف تر از گروهی که  پاداش پیشنهادی کم تری داشتند،بود.این پدیده با نام حواس پرتی شناخته می شود.
وقتی به ما وظیفه ای داده می شود که نیازمند حل مسئله است،فشار اقتصادی و احساسی می تواند توجهمان را به محرک جلب کند و در نتیجه توجهمان را دسته بندی کرده و عملکردمان را تضعیف کند.وقتی با اسکن های اف ام آر آی به درون مغز اشخاص نگاه می کنیم،فعالیت مغزی افرای که رقابتی را برای تفریح به سرانجام می رسانند با کسانی که آن را برای پاداش انجام می دهند،مشابه است.اما جالب تر از آن این است که اگر از آن هایی که بار اول به بهشان پیشنهاد پاداش داده بودیم،بخواهیم که دوباره  بدون هیچ پاداشی مشارکت کنند،اسکن ها این بار ،کاهش فعالیت بخش جسم مخطط و نواحی جلوی مغزشان را نشان می دهد؛یعنی همان بخش هایی از مغز که با خودانگیزی در ارتباط هستند.به نظر می رسد که پاداش،حس طبیعی بازی را از بین می برد.
خب این ماجرا چه ربطی به شما دارد؟
خب به نظر می آید که "بازی"قدرتمند ترین محرک برای تغییر رفتار است.پایبندی ما به اهداف لذت بخش منطقی تر به نظر می رسد.اما با در نظر گرفتن این که 76%عضویت باشگاه های ورزشی بدون استفاده می ماند،به نظر می رسد،که اکثرما برای رسیدن به هدف هایمان فعالیت های اشتباهی را انتخاب می کنیم.ممکن است مه شما به وسیله ی تردمیل بیش ترین کالریممکن را بسوزانید،اما نه در صورتی که بعد از دو هفته رهایش کنید.
کاری را انتخاب کنید که واقعا دوست دارید انجامش دهید.خود هدفتان هم مهم است.مطالعه ای که به دلایل ورزش کردن می پرداخت،کشف کرد که  ان هایی که بر کم کردن وزن تمرکز می کنند32%کم تر از افرادی که می گویند می خواهند روزانه احساس بهتری داشته باشند،ورزش می کنند.با این حال که  داشتن نگرش خوب همیشه خوب است.اما شابد نگرش مثبت همیشه بهترین استراتژی نباشد.
دردپژوهشی که در ان 210 زن تلاش بر ترک سیگار داشتنتد،احتمآل کاهش مصرف سیگار در شرکت کنندگانی که فقط چند مانع در مسیر موفقیت فقط خود می دیدند ،کم تر بود.
افکار مثبت اغلب می توانند مغز را فریب دهند که فکر کند قبلا به هدف رسیده اید و در نتیجه شما احساس پاداش بدهد و انگیزه ی تان را کم کند.اما این به آن معنا نیست که افکار منفی مفیدند.بهترین روش مرکب این است که تحقق هدف راتصور کنید و بعد به موانعی که در سر راهتان قرار می گیرد بیاندیشید و در آخر سعی کنید از اثر"مهم نیست"دروری کنید.این رفتار اولین بار وقتی مشاهده شد که پژوهشگران به افراد که رژیم داشتند،اندازه های مختلفی از میلک شیک از کوچک تا بزرگ دادند و بعد از آن به آن ها بستنی پیشنهاد کردند.مشخص شد افرادی که میلک شیک بزرگ خورده بودند،بستنی بیش تری هم خوردند.
"مهم نیست،من همین الانم رژیمم را به هم زده ام،پس ادامه می دهم.
چه هدفمان تناسب اندام باشد چه ترک سیگار یارویای کار،درنظر گرفتن چندعیب درمسیر موفقیت،شما را به تحقق اهدافتان نزدیک تر می کند.