هشدار سازمان‌های علمی آمریکا درباره گرمایش جهانی

هشدار سازمان‌های علمی آمریکا درباره گرمایش جهانی

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/04/09

5080

بار بازدید شده
science-groups-congress-climate-change-real-threat 31 سازمان برجسته دانش‌بنیان آمریکایی طی نامه‌ای سرگشاده به کنگره آمریکا اظهار کرده‌اند که گرمایش جهانی مسئله‌ای بسیار جدی است و باید برای آن کاری کرد.
5080
هشدار سازمان‌های علمی آمریکا درباره گرمایش جهانی
Vidoal
4.48
هشدار سازمان‌های علمی آمریکا درباره گرمایش جهانی
31 سازمان برجسته دانش‌بنیان آمریکایی طی نامه‌ای سرگشاده به کنگره آمریکا اظهار کرده‌اند که گرمایش جهانی مسئله‌ای بسیار جدی است و باید برای آن کاری کرد.

این سازمان‌ها، که نماینده میلیون‌ها دانشمند هستند، روز گذشته این نامه را منتشر کردند و در آن اعلام کرده‌اند که شدت تغییرات آب‌وهوایی در حال افزایش است و طی دهه‌های آینده سرعت تغییرات بدتر و سریع‌تر خواهد شد. البته چنین اقدامی برای اولین‌بار نیست که صورت گرفته است. در سال 2009 نیز 18 گروه علمی نامه‌ای مشابه منتشر کرده بودند. اما راش هولت، مدیر عامل انجمن توسعه علم آمریکا اعلام کرده که مسئله آب‌وهوا حادتر شده و دانشمندان اکنون اطمینان بیشتری نسبت به آسیب‌های آن پیدا کرده‌اند.

در این نامه عنوان شده: «نشانه‌های روشنی وجود دارد که تغییرات آب‌وهوایی حال حاضر تاثیرات منفی گسترده‌ای بر جامعه، شامل اقتصاد جهانی، منابع طبیعی و سلامت بشر خواهد گذاشت». در این نامه در مورد تشدید آب‌وهوا، کمبود آب، موج گرما، آتش‌سوزی، افزایش سطح آب دریا و اختلال در اکوسیستم در آمریکا صحبت شده است.
  
بزرگ‌ترین انجمن‌های علمی دنیا شامل جامعه شیمی آمریکا و گروه‌هایی که نماینده سازمان‌های هواشناسی، متخصصان سلامت عمومی، زیست‌شناسان، دانشمندان حوزه زمین، اقیانوس‌شناس‌ها، جغرافی‌دانان، جانورشناسان و ریاضی‌دانان و ... هستند، پای این نامه را امضا کرده‌اند.

کاترین هایهو، متخصص آب‌وهوا معتقد است که این وضعیت شبیه حالتی است که دکتری به بیماری بگوید که سرطان داری و بیمار بگوید ندارم. در این وضعیت دکتر تصمیم بگیرد که همه متخصصان سرطان بیمارستان را جمع کند و همگی به بیمار بگویند که تو سرطان داری و بیمار باز همان جمله قبلی‌اش را تکرار کند.
 
منبع: abcnews
سوالات و نظرات کاربران
0
sepehr manafi
sepehr manafi پنج شنبه، 12 اسفند 1395
گاز های گلخانه ای هم تاثیر بسزایی توی گرمایش زمین دارند.
0
Analyst chemist
Analyst chemist شنبه، 16 بهمن 1395
بر خلاف آلودگی آب و خاک که علی رغم اهمیت، اما عموما موضعی و منطقه ای هستند، در آلودگی هوا، انتشار گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین هیچ حد و مرز جغرافیایی نمیشناسه و سهل انگاری هر انسان و جامعه ای، می تونه کیلومترها اونطرف تر یک زندگی، یک حیات و یک اکوسیستم رو به خطر بندازه
0
Analyst chemist
Analyst chemist جمعه، 15 بهمن 1395
بر خلاف مشکلات آلودگی خاک و آب که پدیده هایی عمدتا منطقه ای و محلی هستند، آلودگی هوا، گرمایش زمین و گازهای گلخانه ای، یک مشکلیه که هیچ مرز و کشوری نمیشناسه. بی تفاوتی هر انسان می تونه تاثیرات مخربی رو هزاران کیلومتر دورتر از محل زندگیش بگذاره و اون هیچی متوجه نشه
1
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني یکشنبه، 26 دی 1395
حتما باید یک اتفاق خطرناک روی دهد تا سیاستمداران سراسر دنیا به فکر راه چاره باشند؟
1
جاوید photo
جاوید پنج شنبه، 24 تیر 1395
واقعا غم انگیزه . نسلهای دیگه شاهد فاجعه های زیادی هستن. سیل، کم آبی ، آتش سوزی ، بیماری های پوستی و ...
0
محمد احمدی
محمد احمدی یکشنبه، 26 دی 1395
(پاسخ) سلام جاوید جان آره واقعا غم انگیزه خدا بخیر کنه نسل های آینده رو . با تشکر از نظری که دادی
0
مهدیه میری
مهدیه میری پنج شنبه، 23 دی 1395
متاسفانه هیچکس هیچکاری نمیکنه.مثل الودگی هوا که همه میشینن و منتظر باد و بارون میمونن تا هوا یکم خوب بشه.در این مورد هم باید دعا کنیم خدا کمک مون کنه
0
مصطفی .
مصطفی کهن دوشنبه، 29 آذر 1395
دود مساله گرمایش جهانی به چشم همه کشوها خواهد رفت چه بعضی به ضضرشون باشه کم یا بیشتر.کشورهای بزرگ صنعتی بیشتر مسئولند در این زمینه