راه‌های جلوگیری از ایجاد ترافیک

راه‌های جلوگیری از ایجاد ترافیک

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/06/03

21682

بار بازدید شده
How-Not-To-Get-Stuck-In-Traffic هر ساله در آمریکا ۴ میلیارد ساعت تاخیر در سفر رخ می‌دهد که باعث آلودگی، اتلاف سوخت فسیلی و تحمیل هزینه بر ما می‌شود. چیزی بالغ بر ۸۷.۲ میلیارد دلار. نیازی به گفتن نیست که ترافیک آشکارا آزاردهنده است...
5482
راه‌های جلوگیری از ایجاد ترافیک
Vidoal
4.12
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
1
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی جمعه، 06 اسفند 1395
یه چیز بگم خشونت رو بزاریم کنار همه چیز درست میشه
1
مصطفی .
مصطفی کهن یکشنبه، 21 آذر 1395
ترافیک هم بر اثر رانندگی یواش بقیه یا پارک دوبل هم ایجاد میشه. فرهنگ سازی میخاد
1
بهنام photo
بهنام یکشنبه، 11 مهر 1395
کافیه اندازه یه ماشین فاصله بگیری با ماشین جلویی، اونوقت به احتمال ۹۰ درصد یکی میاد جلوی شما
1
Omid Bayat
Omid Bayat سه شنبه، 16 آذر 1395
(پاسخ) دقیقا...متاسفانه اجرای این متد نیاز به فرهنگ سازی از سوی پلیس و دولت داره...
0
مهدی رحیمی photo
مهدی رحیمی دوشنبه، 17 آبان 1395
واقعا که کارتون عالیه مرسی از این همه تلاش و زحمت من مدیر آموزشگاه رانندگی هستم دقیقا فیلم آموزشی شما اگر رعایت بشه دیگه ترافیکی وجود نداره
1
مهديه رضايي مهوار
مهديه رضايي مهوار چهارشنبه، 03 شهریور 1395
عالي 🙏🏻❤️🌹
1
مهديه رضايي مهوار
مهديه رضايي مهوار چهارشنبه، 03 شهریور 1395
مرسي از اطلاع رساني و تلاشتون براي فرهنگ سازي 🙏🏻🌹
0
Arnelife photo
Arnelife چهارشنبه، 03 شهریور 1395
بهترین کانالی که تاحالا دیدم. عااالی.ممنون که به دانش مردم اضافه میکنید
توضیحات
هر ساله در آمریکا ۴ میلیارد ساعت تاخیر در سفر رخ می‌دهد که باعث آلودگی، اتلاف سوخت فسیلی و تحمیل هزینه بر ما می‌شود. چیزی بالغ بر ۸۷.۲ میلیارد دلار. نیازی به گفتن نیست که ترافیک آشکارا آزاردهنده است، اما آیا راه حلی برای اندوه ترافیکی شما وجود دارد؟ ترافیک غالبا به دلیل ساخت‌وساز، تصادف، یا تنگ‌راه‌های درست‌شده بوسیله رمپ‌ها و یا تونل‌ها ایجاد می‌شود. اما آیا تاکنون حس کرده‌اید که ترافیک بدون هیچ دلیلی بوجود آمده است؟ شما دچار توهم شده‌اید.
در سال ۲۰۰۸، از رانندگان باتجربه خواسته شد که در یک مسیر دایره‌ای به دنبال ماشین جلویی حرکت کنند و در عین حال تلاش کنند سرعت ثابتی داشته باشند. وقتی شرکت‌کنندگان شروع به رانندگی کردند، در سرعت آن‌ها نوساناتی پدید آمد. این نوسانات به تدریج افزایش پیدا کرد و باعث توقف کامل ماشین‌ها و شکسته‌شدن جریان آزاد حرکت ماشین‌ها، و در نتیجه ایجاد ترافیک بدون هیچ عامل اضافه شد.
پژوهش‌گران ترافیک را به ذراتی در مایع و جامد تشبیه می‌کنند. ماشین‌های در حال حرکت شبیه به ذرات دارای حرکت آزاد در یک مایع هستند که ممکن است طی یک تغییر فاز به ذرات جامد فشرده تبدیل شوند. وقتی ذرات یا ماشین‌ها به یک تراکم بحرانی می‌رسند، راه‌بندان اتفاق می‌افتد. یکی از دلایل رخ‌دادن راه‌بندان ناتوانی ما در حفظ سرعت ثابت است. زمانی‌که وقفه‌ای در رفت‌وآمد پدید می‌آید، بیشتر رانندگان برای رسیدن به وسیله نقلیه جلویی شتاب می‌کنند. این امر منجر به وقفه‌های جداگانه می‌شود که رانندگان عقبی را وادار به کم‌کردن سرعت می‌کند. این نیز سبب افزایش ترافیک می‌شود.
وقتی در ترافیک هستید، شما نیز بخشی از مشکل تلقی می‌شوید. مطالعات نشان می‌دهد که ۸۰-۹۰ درصد رانندگان فکر می‌کنند که از میانگین رانندگان دیگر بهتر هستند، که غیرممکن است. به‌علاوه، به‌عنوان یک انسان توجه ما انتخاب‌گر است و بیشتر تمایل داریم که فراموش کنیم سایر رانندگان نیز انسان هستند. تا حدی شبیه به کامنت‌گذاشتن آن‌لاین، ما رانندگان دیگر را غیر انسان تلقی می‌کنیم، طوری که در برخورد چهره‌به‌چهره نمی‌توانیم. این امر منجر به ایجاد تکان‌های شدید در جاده، حرکت خیلی نزدیک ماشین‌ها با ماشین جلویی یا تغییر مکرر لاین می‌شود، که مستقیما تولید ازدحام و تراکم و ایجاد ترافیک می‌کند.
به‌عنوان یک راننده خوب، شما می‌توانید یک تغییر به‌وجود آورید. به ماشین جلویی و عقبی توجه کنید تا بتوانید فضای حائل در اطراف خود درست کنید. در این‌صورت، اگر راننده جلویی توقف کند، فضای کافی برای کاهش سرعت خواهید داشت و از باعث وقفه در طول زنجیره ترافیک نخواهید شد. آهسته‌تر رانندگی کنید. مهار سرعت (کروز کنترل) ماشین خود را تنظیم کنید تا بتوانید در یک سرعت ثابت رانندگی نمایید. در بلژیک و هلند، تکنیکی به نام انسداد رانندگی وجود دارد که در زمان‌های پرترافیک، جایی استفاده می‌شود که زنجیره‌ای از ماشین‌ها با سرعتی ثابت رانندگی می‌کنند و به دیگران کمک می‌کنند که حرکت کنند. پلیس نیز، به مدت ۱۵ سال از استراتژی رانندگی گروهی با سرعتی مناسب برای حفظ جریان حرکت ترافیک استفاده کرده است. البته با ورود ماشین‌های اتوماتیک فاقد راننده، شاهد اتومبیل‌هایی خواهیم بود که قادرند با سایر وسایل نقلیه ارتباط برقرار کنند و انتظار می‌رود حجم ترافیک به‌طور چشم‌گیری کاهش پیدا کند.
علاوه بر این، پژوهش‌گران از الگوریتم‌های الهام‌گرفته از زیست‌شناسی استفاده می‌کنند تا زمان سفر را کاهش دهند. در یک مطالعه، پژوهش‌گران مدلی را بر اساس رفتار سفر به‌کار گرفتند تا مسیر ترافیک را تعیین کنند. تغییرات در زیرساخت‌ها نیز مفید هستند. اخیرا، لوس‌انجلس تبدیل به اولین شهری شده است که چراغ‌های راهنمایی را طوری با هم مطابق کرده‌اند که چراغ‌ها با توجه به جریان ترافیک تغییر رنگ می‌دهند که تا ۱۴ درصد رمان سفر را کاهش داده‌ است. راه حل دیگر، استفاده از سفر عمومی در صورت امکان است. مطالعه‌ای در MIT بر روی ترافیک بوستون نشان می‌دهد که اگر یک‌درصد رانندگان مسافر سوار کنند، سفر هر شخص تا ۱۸ درصد کاهش خواهد یافت.
البته کمپانی‌هایی مانند تویوتا، که حامی این اپیزود است، در حال یافتن راه‌هایی برای تعدیل چالش‌های حرکتی‌اند تا با توسعه فناوری‌های آینده رانندگان و وسایل نقلیه را با زیرساخت‌های جاده بهم متصل سازند. تویوتا در حال عرضه محصول جدیدش کورولا IM‌ هاچ‌بک با تکنولوژی‌های امنیتی Toyota Safety Sense است. مانند سیستم‌های پیش‌تصادف، نور بالای خودکار، و هشدار انحراف از خط حرکت. همه این‌ها ماه سپتامبر جاری در سرتاسر کانادا عرضه خواهد شد. آن‌ها هم‌چنین قصد دارند تا سال ۲۰۱۵ وسایل نقلیه‌ای با آلودگی صفر تولید کنند، که ما نیز قویا از آن حمایت می‌کنیم.

تهيه‌کننده

Asap SCIENCE
Asap SCIENCE

مترجم

نازنین آگاه
نازنین آگاه

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.