چطور می‌توانیم در بحث، ذهنیت و نظر یک فرد را عوض کنیم؟

چطور می‌توانیم در بحث، ذهنیت و نظر یک فرد را عوض کنیم؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1397/07/13

6872

بار بازدید شده
How-can-you-change-someone's-mind چرا بعضی از استدلال‌ها در بعضی موارد نظر مردم را عوض می‌کنند ولی در برخی موارد نتیجه‌ی عکس می‌دهند؟!!! استدلال‌ها زمانی قانع‌کننده‌تر هستند که بر اساس شناخت خوبی از مخاطب باشند.
3872
چطور می‌توانیم در بحث، ذهنیت و نظر یک فرد را عوض کنیم؟
Vidoal
4.04
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
حیدر کاکاوند  photo
حیدر کاکاوند یکشنبه، 19 آذر 1402
تشکر
0
داریوش پارسا
داریوش پارسا سه شنبه، 08 آبان 1397
راهکار این هست که از اطرافیانمون شروع کنیم و اگه دارای بینشی سطحی هستن براشون مطالب ساده تر ولی مفیدی رو پیدا کنیم و بهشون بگیم این پاسخ خیلی از سوال های شماس! در این صورت میل به دستاوردهاشون باعث میشه کم کم به سمت جهانی مملو از ادراک و آگاهی و تفکر و تامل رو بیارن وگرنه همیشه تعداد اندکی غوطه ور در کسب آگاهی خواهند بود و اکثریت در سطح و تجمل گرایی و چشم و هم چشمی و این موضوع بسیار منفی هست چون همون دسته ی اندکه اهل اندیشه با همین جامعه ی سطحی نگر دائما باید روبرو بشن! پس لطفا در مسیر رشد دادن اطرافیانتون قدم بردارید.این سایت می تونه بزرگترین کمک و الهام برای آغاز باشه
1
داریوش پارسا
داریوش پارسا سه شنبه، 08 آبان 1397
عالی بود.مردم امروزی موجوداتِ فست فودی شدن و این موضوع نه فقط درباره ی انتخاب های دم دستی که در اکثریت مسائل صدق می کنه! حتی مسئله ی بسیار مهمی مثل ازدواج! و متاسفانه برای اینکه بخوایم کاراکتری رو به ژرفنای اندیشه راهی کنیم ناگزیریم بهشون علت های منفعت طلبانه ای ارائه بدیم تا طرف بدونه اگه این موضوع نمی تونه بخندونتش باید عامل سود رسانی درش باشه که همراهیش کنه! همین مطلب نشون میده که با چ قشر سطح پایینی در بینش و منطق و فلسفه سر و کار داریم کِ طرف برای ی جوک لوس و سطحی و دم دستی کلی انگیزه ی شنیدن داره ولی برای مطالبی که در نگاهش اصولش و ساختار تفکرش می تونه رشدی برای ابدیت روح و ذهنش باشه چنین سختگیر هست و تقلا می کنه که با اندیشیدن مواجه نشه!راهکار چیست؟!
4
حمیدرضا طباطبائی ندوشن
حمیدرضا طباطبائی ندوشن شنبه، 21 مهر 1397
شخصیت افراد تا هشت سالگی شکل میگیره و تخم یکسری از اعتقادات درشون کاشته میشه و مطالعات نشون داده انسان ها بیشتر از این که دنبال رد اعتقاداشون باشن دنبال اثباتش میرن و هر بار که حالا با هر موضوع شبه علمی این اعتقادشون به اثبات میرسه تغییرات شیمیایی در مغزشون به وجود میاد که آرامش بهشون دست میده
2
Nohsen photo
Nohsen شنبه، 14 مهر 1397
لطفا کلیپهاتون رو بیشتر کنید کم کار شدید
توضیحات
چرا بعضی از استدلال‌ها در بعضی موارد نظر مردم را عوض می‌کنند ولی در برخی موارد نتیجه‌ی عکس می‌دهند؟!!! استدلال‌ها زمانی قانع‌کننده‌تر هستند که بر اساس شناخت خوبی از مخاطب باشند...

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

گوينده

زنده یاد افشین ذریه
زنده یاد افشین ذریه

متاسفانه افشین عزیز در دوم اردیبهشت 1401در اثر بیماری فوت کرد، سایت ویدوآل یادگاری از تلاش او برای اشاعه علم هست، تمام محتوای علمی تولید شده حاصل زحمات او و دیگر اعضای سایت ویدوآل میباشد، نامش نیک.