لورم ایپسوم (طرح‌نما) چیست؟

لورم ایپسوم (طرح‌نما) چیست؟

اردلان

شاه‌وردی

1398/06/24

2774

بار بازدید شده
lorem-ipsum لورم ایپسوم (طرح‌نما) چیست؟
2774
لورم ایپسوم (طرح‌نما) چیست؟
Vidoal
4.26
لورم ایپسوم (طرح‌نما) چیست؟
لورم ایپسوم (طرح‌نما) چیست؟
یکی از مشکلات در شروع یک پروسه طراحی وب‌سایت و اپلیکیشن نداشتن اطلاعات و متن مناسب برای یک طراح رابط کاربری در مرحله طراحی الگوی اولیه و چینش اجزاء در صفحات هست. در نتیجه طراح و کارفرما دیدگاه مطلوبی نسبت به خروجی نهایی طرح وب‌سایت نخواهند داشت. برای رفع این مشکل طراحان از لورم ایپسوم (lorem ipsum) یا همان طرح‌نما استفاده می‌کنند.

نمونه متن فارسی
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

نمونه متن انگلیسی

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi


جمله‌ای معروف در بین طراحان وب هست که میگوید:

content is king!
By adding Lorem Ipsum to the design you are essentially dressing your king before you know his size.
چگونه متن لورم ایپسوم بسازیم؟
اگر طراح هستید و برای پروژه‌های خود به متون ساختگی نیاز دارید،‌ وبسایت‌های متعددی هستند که متن تصادفی لورم ایپسوم را در ابعاد مختلف (کلمه، جمله و پاراگراف) برای شما تولید می‌کنند.
در انتها چند وب‌سایت مطرح در زمینه تولید متن لورم ایپسوم رو بشما معرفی میکنم:

http://loremipsum.ir/
http://loremsaz.com/
http://loremipsume.ir/