کدام صادق؟! کافه نادری

کدام صادق؟! کافه نادری

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/01/18

4053

بار بازدید شده
Part8-Sadegh در سال 1306 یک مهاجر روسی به نام «خاچیک مادیکیانس» کافه نادری را در خیابان نادری (جمهوری امروز) دایر کرد. این شخص برای اولین بار در تهران به کار شیرینی پزی پرداخت و چندی بعد در جوار «کافه نادری» ...
4053
کدام صادق؟! کافه نادری
Vidoal
4.55
کدام صادق؟! کافه نادری
سوالات و نظرات کاربران
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني سه شنبه، 28 دی 1395
در قسمت توضیحات نوشته اید که از ظرف خود ایرانی ها توجهی برای ساخت مهمانخانه ها نمیشود و اکثرا چنین مهمانخانه هایی توسط بیگانگان افتتاح میشود.دلیل این کار چیست؟ همچنین در تئاتر اشاره شده که نویسندگانی مثل صادق هدایت، مهمان کافه نادری بودند؟ آیا این مطلب هم صحیح است؟
0
Jwd A
شباهنگ پنج شنبه، 19 فروردین 1395
سلام، در متن این قسمت یکی دو مشکل کوچیک هست، لطفن اصلاح کنید. در کل کافه ویژوال عالیه و بازیگرا بطرز عجیبی مسلط و طبیعی هستن که این به شنیدنی تر شدن اپیزودها خیلی کمک میکنه.مرسی از همگی
توضیحات
در سال 1306 یک مهاجر روسی به نام «خاچیک مادیکیانس» کافه نادری را در خیابان نادری (جمهوری امروز) دایر کرد.
این شخص برای اولین بار در تهران به کار شیرینی پزی پرداخت و چندی بعد در جوار «کافه نادری» مهمانخانه‌ای به همان نام احداث کرد که هنوز دایر استبرای نخستین بار در تهران در رستوران این هتل بود که غذاهای فرنگی چون بیفتک و بیف استروگانف و غیره به ایرانیان عرضه شد. همچنین «کافه گلاسه»، بستنی فرنگی، انواع قهوه های ترک و فرانسه و انواع نان های قالبی نیز برای اولین مرتبه به وسیله موسس این مهمانخانه در اختیار علاقه مندان گذاشته شدندارد!
در آن زمان اشتغال در امور مهمانخانه داری و خدمات پذیرایی فعالیتی مشروع به شمار نمی رفت.
نوشته کوتاه روزنامه اطلاعات مورخ سی ام شهریور ماه 1307 شاهد گویایی بر این مدعاست:ارتباط شهرها، ارتباط ممالک و افتتاح مناسبات با خارجی ها مستلزم تهیه وسایل آسایش مسافرین است.
متأسفانه تاکنون از طرف هموطنان عزیز ما توجهی به تأسیس مهمانخانه نشده و از همین لحاظ اغلب شهرهای ایران فاقد مهمانخانه میباشد، یک مهمانخانه در قزوین و چند مهمانخانه ناقص در تهران،و در سایر شهرهای ایران مهمانخانه وجود ندارد.
بدبختی این است علاوه بر این که خود ما پیشقدم در این کارها نشده و میدان را برای خارجیان می گذاریم، همان طوری که امروز اغلب مهمانخانه ها در ایران بدست خارجی ها اداره می شود کسانی هم که می خواهند در این کارها شرکت جویند مورد سرزنش واقع می شوند».

تهيه‌کننده

گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل

ویدوآل، ارائه دهنده آموزشهای عمومی و تخصصی

کارگردان,بازيگر

مهیار گودرزی
مهیار گودرزی

بازيگر,نويسنده

امیر نوروزی
امیر نوروزی

متولد ۳۰ مهر ۱۳۶۵ صادره از تهران. دانشجوی تآتر دانشگاه هنر. بازیگر و نویسنده تآتر.

بازیگر

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.