تاریخچه‌ی مختصر نظام‌های اعداد

تاریخچه‌ی مختصر نظام‌های اعداد

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/01/20

6465

بار بازدید شده
A-brief-history-of-numerical-systems- یک، دو، سه، چهار، پنج، شیش، هفت، هشت، نه و صفر. با همین ده نماد می‌تونیم هر عدد منطقی قابل تصور رو بنویسیم. اما چرا این نمادهای خاص؟ چرا ده تا از اونها؟ و چرا اونها به این شیوه کنار هم می‌چینیم؟
6465
تاریخچه‌ی مختصر نظام‌های اعداد
Vidoal
4.01
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
بهناز photo
بهناز چهارشنبه، 16 شهریور 1401
کارتون خیلی درسته ممنونم بابت دوبله عالی و فیلم های مفیدتون.
توضیحات
یک، دو، سه، چهار، پنج، شیش، هفت، هشت، نه و صفر. با همین ده نماد می‌تونیم هر عدد منطقی قابل تصور رو بنویسیم. اما چرا این نمادهای خاص؟ چرا ده تا از اونها؟ و چرا اونها به این شیوه کنار هم می‌چینیم؟ اعداد در طول تاریخ ثبت شده، همواره به عنوان واقعیتی مسلم از زندگی بوده‌ان. انسان‌های اولیه احتمالا حیوانات توی گله یا اعضای قبیله‌شون رو با استفاده از چوب‌خط می‌شمردن

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.