چرا ما احساس خارش می‌کنیم؟

چرا ما احساس خارش می‌کنیم؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/03/02

12395

بار بازدید شده
Why-do-we-itch شما حاضر و آماده توی دروازه وایستادین که یکهو خارش شدیدی رو در پشت سرتون احساس می‌کنین. همه‌ی ما ناراحتی ناشی از یک خارش بی‌هنگام رو تجربه کرده‌ایم اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌این که...
9495
چرا ما احساس خارش می‌کنیم؟
Vidoal
4.91
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
Fojan photo
Fojan پنج شنبه، 05 اردیبهشت 1398
خیلی جالب بود 👍
1
Niky Rad
Niky Rad سه شنبه، 21 آذر 1396
خییییئلی باحال بود ممنون👌👌👍🙏🙏👍👍👍
2
abolfazl jamshidian
abolfazl jamshidian دوشنبه، 26 تیر 1396
اینو دیدم خارشم گرفت چرا ولی جالب بود ممنون
3
نقی تسلی زاده
نقی تسلی زاده چهارشنبه، 03 خرداد 1396
خیلی عالی بود
توضیحات
شما حاضر و آماده توی دروازه وایستادین که یکهو  خارش شدیدی رو در پشت سرتون احساس می‌کنین. همه‌ی ما ناراحتی ناشی از یک خارش بی‌هنگام رو تجربه کرده‌ایم اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌این که اصلا چرا ما احساس خارش می‌کنیم؟ هر آدم معمولی در روز چندین بار احساس خارش می‌کنه که دلایل مختلفی می‌تونن داشته باشن. از جمله: ‌واکنش‌های آلرژیک، خشکی و حتا بعضی از بیماری‌‌‌ها. همچنین خارش‌های عجیب و غریبی هم هستن که بی‌دلیل‌ان و حتا حرف زدن از خارش هم می‌تونه موجب پدید اومدن‌شون بشه. مثلاً همین الان احتمالا شما دارین سرتون رو می‌خارونین، مگه نه؟ به هر حال بیاین بریم سراغ یکی از رایج‌ترین دلایل خارش یعنی نیش حشرات. وقتی که یه پشه شما رو نیش می‌زنه، ترکیبی به نام پادبَند رو وارد بدن شما می‌کنه که مانع از لخته شدن خون شما می‌شه. 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوينده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.