نوآم چامسکی و پنج فیلتر ماشین رسانه‌های گروهی

نوآم چامسکی و پنج فیلتر ماشین رسانه‌های گروهی

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/02/24

6754

بار بازدید شده
Noam-Chomsky--Die-5-Filter-der-Massenmedien پروپاگاندا یا همون تبلیغات سیاسی. خیلی‌ها هنگام صحبت در مورد کشورهایی مثل کره‌ی شمالی، قزاقستان و کوبا از این اصطلاح استفاده می‌کنن. کشورهایی که از لنز رسانه‌های غربی «استبدادی» در نظر گرفته می‌شن...
6754
نوآم چامسکی و پنج فیلتر ماشین رسانه‌های گروهی
Vidoal
4.47
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
پارسا مرادی
پارسا مرادی پنج شنبه، 04 خرداد 1396
خوب
0
امید photo
امید دوشنبه، 25 اردیبهشت 1396
خیلی سخت بود . نفهمیدم . یه توضیحی یا راه حلی برای درک بدین . ممنونم .
1
Mohammad  Jp
Mohammad Jafarpour یکشنبه، 24 اردیبهشت 1396
همش درسته اما این چیزی از بد بودن این کشورهای کمونیستی کم نمیکنه اونها واقعا ضد بشر هستن سیاست کل دنیا بر پایه دزدی بنا شده. این از اون بدتره اون هم ازاین یکی
توضیحات
پروپاگاندا یا همون تبلیغات سیاسی. خیلی‌ها هنگام صحبت در مورد کشورهایی مثل کره‌ی شمالی، قزاقستان و کوبا از این اصطلاح استفاده می‌کنن. کشورهایی که از لنز رسانه‌های غربی «استبدادی» در نظر گرفته می‌شن. «آزادی مطبوعات». «آزادی اندیشه». اینها اصطلاحاتی هستن که افراد هنگام صحبت درباره‌ی کشورهایی مانند ایالات متحده، فرانسه و استرالیا از اونها استفاده می‌کنن. به اصطلاح کشورهای «مردم‌سالار». در سال ۱۹۸۸ نوم چامسکی (Noam Chomsky) به همراه ادوارد هرمان کتابی با عنوان «تولید رضایت» منتشر کرد. اونها در این کتاب بر این مفهوم تاختن که رسانه‌ها به عنوان مهر تائیدی بر قدرت سیاسی عمل می‌کنن. 

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوينده

زنده یاد افشین ذریه
زنده یاد افشین ذریه

متاسفانه افشین عزیز در دوم اردیبهشت 1401در اثر بیماری فوت کرد، سایت ویدوآل یادگاری از تلاش او برای اشاعه علم هست، تمام محتوای علمی تولید شده حاصل زحمات او و دیگر اعضای سایت ویدوآل میباشد، نامش نیک.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.