منشاء باستانی المپیک

منشاء باستانی المپیک

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/05/19

16572

بار بازدید شده
The-ancient-origins-of-the-Olympics هزاران سال طول کشید٬ تا چیزی که به عنوان یک مراسم مذهبی برای گرامی داشت خدای یونان زئوس در شهر یونانی المپیا وجود داشت به بزرگترین نمایش برتری ورزشی بر روی زمین بدل شود.
6572
منشاء باستانی المپیک
Vidoal
4.13
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
نقی تسلی زاده
نقی تسلی زاده سه شنبه، 24 اسفند 1395
عالی بود
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني جمعه، 01 بهمن 1395
المپیک باستان تنها در یک قلمرو و یک کشور به نام یونان برگزار میشد.آیا این درست است؟ اگر درست است علت اینکه در ویدیو آمده است ، پس از حکمرانی امپراطور مسیحی روم دنیا با المپیک باستان خداحافظی کرد چیست؟ لطفا در مورد تاریخچه دوی ماراتن که به تاریخ ایران نیز مربوط است مقاله یا ویدئو تهیه کنید
0
امیر قربانی
امیر قربانی جمعه، 03 دی 1395
چرا که ۱۰۵۰۰ نفر این کلیپ رو دیدن حتی۱ نفر هم نظری نداده؟
توضیحات
هزاران سال طول کشید٬ تا چیزی که به عنوان یک مراسم مذهبی برای گرامی داشت خدای یونان زئوس در شهر یونانی المپیا وجود داشت به بزرگترین نمایش برتری ورزشی بر روی زمین بدل شود. آغاز در سال۷۷۶ پیش از میلادبه عنوان تاریخ مبدا تقویم پیشین یونان در نظر گرفته می‌شد٬که در آن زمان به بخش‌هایی به طول
چهار سال به نام المپیاد تقسیم شده بود.چه می‌تواند باشد؟البته این مسابقات المپیک است. رقابت باعث ترویج خوبی می‌شود یا یونانیان باستان این طور فکر می‌کردند.علاوه بر رویدادهای ورزشی٬مسابقاتی در زمینه موسیقی٬ خوانندگی٬و شعر هم در جریان بود.می‌توانید درباره آنهادر ادبیات کلاسیک مطالعه کنید٬مثل «ایلیاد» از هومرو «اینئید» از ویرجیل.حتی قهرمانان افسانه‌ای هم اکنون و آن زماناز یک رقابت خوب قدردانی می‌کردند.نظر شما این نیست؟برای سیزده دوره اول٬المپیک‌های یونان باستان تنها شامل یک رویداد بود٬ سابقه دوی دویست متر.اما با گذشت زمان٬ مسابقات هیجان انگیز دیگرمانند بوکس٬ارابه رانی و قاطر واری و حتی یک مسابقه دو که در آن دونده‌هالباس کامل رزم به تن داشتند قهرمانان امیدوار بسیاری را به استادیوم المپیک جذب کرد.
دو ترکیبی٬پرش٬کشتی٬پرتاب نیزه٬و پرتاب دیسکبا نام پنج‌گانه شناخته می‌شوند و مسابقات امروزی از آنها لهام گرفته شده است٬و پانکراتیون٬یک مبارزه با دست خالی که فقطگاز گرفتن و در آوردن چشم در آن ممنوع بود٬تضمین می‌کرد که تنهاسرسخت ترین مردان پیروز می‌شوند.و پیروز هم می‌شدند.هیچ کس از کروئیبوس نانوا پیشی نگرفت٬کسی که در سال ۷۷۶ پیش از میلاد به عنوان اولین قهرمان المپیک شناخته شد.و هیچ وقت اورسیپوس از مگارارا فراموش نمی‌کنیم٬برنده المپیک سال ۷۲۰ پیش از میلاد که لباس خود را پاره کرد تا بتواند آزادانه مسابقه بدهد٬و سنت لخت مسابقه دادندر یونان باستان را آغاز کرد.و حالا صفی از برنده‌ها را می‌بینیم که تا به حال ندیده بودیم.اما همه چیزهای خوب پایانی دارند.در سال ۳۹۱ میلادی٬ امپراتور سیحی روم تئودوسیوس اعمال بت پرستی را ممنوع کرد٬و کمی پس از آن دنیا عاشقانه با المپیک خداحافظی کرد.
اما درست شبیه همان ورزشکاران پانکراتیون باستان٬نمی‌توانید همیشه خوبی را مغلوب کنید.و ۱۵۰۰ سال بعد در سال ۱۸۹۶ ٬مسابقات المپیک مدرن در شهر آتن یونان مسابقات المپیک مدرن در شهر آتن یونان
افتتاح شد .امروزه٬ المپیک‌های تابستانی و زمستانی هزاران ورزشکار طراز اول جهان و میلیاردها هوادار بهترینرویداد ورزشی دنیا را گرد هم می‌آورد.
سریع‌تر٬ بلندتر٬ محکم‌تر.
سه فریاد به سلامتی المپیک

تهيه کننده,مترجم

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

تهيه‌کننده

زنده یاد افشین ذریه
زنده یاد افشین ذریه

متاسفانه افشین عزیز در دوم اردیبهشت 1401در اثر بیماری فوت کرد، سایت ویدوآل یادگاری از تلاش او برای اشاعه علم هست، تمام محتوای علمی تولید شده حاصل زحمات او و دیگر اعضای سایت ویدوآل میباشد، نامش نیک.