ماهیت دوگانه‌ی باروت

ماهیت دوگانه‌ی باروت

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/10/16

17674

بار بازدید شده
The-deadly-irony-of-gunpowder همه عاشق آتیش بازی‌ان.... نور، رنگ و البته صدای انفجار. اما تاریخ آتیش‌بازی همه‌اش جشن و سرور نیست. مدتها قبل از نمایش‌های بزرگ آتیش‌بازی، کیمیاگرهای چینی ماده‌ی مهمی رو اختراع کردن که...
7674
ماهیت دوگانه‌ی باروت
Vidoal
4.29
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
فرشته باقرزاده
فرشته باقرزاده شنبه، 21 اسفند 1395
از آتش هم باید درست استفاده کرد چهارشنبه سوری نزدیکه و هر روز داریم خبرای بد میشنویم
0
احمد چغندری
محمد عظیمی پری جمعه، 20 اسفند 1395
شاید مدرن شدن سلاح ها صدمات بیشتری رو وارد کرده باشه .. ولی عاملی بوده برای دور نگه داشتن بربر ها از جامعه و تمدن بشری
توضیحات
همه عاشق آتیش بازی‌ان.... نور، رنگ و البته صدای انفجار. اما تاریخ آتیش‌بازی همه‌اش جشن و سرور نیست. مدتها قبل از نمایش‌های بزرگ آتیش‌بازی، کیمیاگرهای چینی ماده‌ی مهمی رو اختراع کردن که اون نورهای درخشان رو به آسمون می‌برد. اختراع‌ها اونها چیزی بود که امروز ما بهش«باروت» می‌گیم:. داستان ما از چین باستان و از اواسط قرن نهم میلادی آغاز می‌شه، جایی که کیمیاگرهای چینی در تلاش برای ساخت اکسیری برای زندگی جاودانه بودن. در عوض چیزی که اونها درست کردن، یه گرد قابل اشتعال بود که خونه‌های خیلی‌هاشون رو طعمه‌ی حریق کرد. اونها خیلی زود به این پی بردن که این گرد سیاه‌رنگ که خودشون بهش می‌گفتن «داروی آتشین»، دقیقا در تضاد با چیزیه که به اونها  زندگی همیشگی می‌بخشه

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.