تاریخچه‌ی تیره و پر پیچ و خم تردمیل

تاریخچه‌ی تیره و پر پیچ و خم تردمیل

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/10/06

19717

بار بازدید شده
The-treadmill-s-dark-and-twisted-past تاپ‌تاپ بی‌امان زیر پا، فضایی بسته و محدود و ملال‌ِ به هیچ‌جا نرسیدن. به نظر میاد ساعت‌ها گذشته، اما در واقع همه‌اش ۱۱ دقیقه شده و شما با خودتون فکر می‌کنین، «چرا دارم خودمو عذاب می‌دم؟
5217
تاریخچه‌ی تیره و پر پیچ و خم تردمیل
Vidoal
4.45
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
maryam feyzi
maryam feyzi یکشنبه، 17 اردیبهشت 1396
خوب بوود
0
نرگس ابارشی
نرگس ابارشی سه شنبه، 24 اسفند 1395
جالب بود تا حالا نمیدونستم ممنون
0
زهرا پناهجو
زهرا پناهجو دوشنبه، 13 دی 1395
تردمیل فقط شکنجه هست چون همه ی ورزشکار ها میدونن که تردمیل جز آسیب هیچ چیزی نداره.
0
سید علی حسینی
سید علی حسینی دوشنبه، 20 دی 1395
(پاسخ) میشه علت رو ذکر کنین
0
امیر محمد شهسوارانی
امیر محمد شهسوارانی جمعه، 08 بهمن 1395
(پاسخ) بیشتر بر میگرده به بحث حرکت شناسی و بیومکانیک بدن حین فعالیت. زمانی که ما گام برمیداریم، با پاهامون به سطح زیرش نیرو وارد میکنیم و این نیرو دوباره برمیگرده به بدن و در مفاصل مچ پا، زانو، لگن و بعداً مهره های تحتانی ستون فقرات منتشر میشه. تردمیل فقط آسیبه و به مچ پا و زانو و لگن آسیب شدید میزنه، مخصوصاً که هم سطحش مثل زمین سفت و صاف نیست و هم ما مسافت زیادی روش راه میریم/ میدویم و هم اینکه تردمیل walk و run رو درست استفاده نمیکنیم و بدتر از همه، خیلیا حتی نمیدونن کفشی که پاشونه چی هست در بهترین حالت شرکت های تولید کفش ورزشی walk و run چیزی تولید میکنن که انگار پا برهنه روی زمین سفت در حال دویدنیم... میتونم پیشنهاد کنم جای تردمیل، طناب بزنین (پا برهنه)؛ هر یک دقیقه طناب زدن معادل سه دقیقه دویدن سریعه و جا و تجهیزات خاصی نمیخواد
0
javad zandih
javad zandih دوشنبه، 20 دی 1395
جالب بود ماهم روزانه در حال تنبیه کردن خودمون هستیم بدون اینکه بفهمیم
0
Analyst chemist
Analyst chemist چهارشنبه، 08 دی 1395
خیلی خوب بوده که از زندانیانشون کار می کشیدند. البته زیاده روی می کردند و در واقع به مرز شکنجه میرسیده. اما به نظر من کار کشیدن در حد عادی کاملا خوب و حتی لازمه. نباید زندان محلی برای خوردن و خوابیدن افراد بزهکار بشه. باید کار بکنند. کارهای ساده و با ابزار نه چندان پیچیده
0
مصطفی .
م کهن سه شنبه، 07 دی 1395
چه جالب پس تاریخچه اش اینجوری بوده
0
امیر قربانی
امیر قربانی دوشنبه، 06 دی 1395
پس ما میتونیم با تغییر طرز تفکرمون از وسایل استفاده کنیم انگلیسی ها در سال ۱۸۱۸ =شکنجه و از آن طرف ۱۹۷۰=امریکایی ها به عنوان ورزش واقعا جالب بود
توضیحات
تاپ‌تاپ بی‌امان زیر پا، فضایی بسته و محدود و ملال‌ِ به هیچ‌جا نرسیدن. به نظر میاد ساعت‌ها گذشته، اما در واقع همه‌اش ۱۱ دقیقه شده و شما با خودتون فکر می‌کنین، «چرا دارم خودمو عذاب می‌دم؟ این کار باید یه جور تنبیه بی‌رحمانه و غیرعادی به شمار بیاد.» خب در اصل این دقیقاً همینه، یا همین بوده. می‌دونین، در سالهای اولیه ۱۸۰۰ میلادی، تردمیل‌ها برای تنبیه زندانی‌های انگلیسی ساخته شدن. در اون زمان سیستم زندان‌های انگلستان‌ به شدت بد بود.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

برنوش پورغفار
برنوش پورغفار

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.