نحوه‌ی به وجود آمدن عکاسی

نحوه‌ی به وجود آمدن عکاسی

گروه آموزشی

ویدوآل

1397/05/28

7020

بار بازدید شده
Illuminating-photography هیچ می‌دانید عکاسی چگونه و از کی بوجود آمد؟ می‌دانستید همیشه کار عکاسی به شکلی که الان دست در جیب خود می‌کنیم و گوشی هوشمند را از جیب در می‌آوریم آسان نبوده است؟
3820
نحوه‌ی به وجود آمدن عکاسی
Vidoal
4.25
سرعت نمایش
توضیحات
هیچ می‌دانید عکاسی چگونه و از کی بوجود آمد؟ می‌دانستید همیشه کار عکاسی به شکلی که الان دست در جیب خود می‌کنیم و گوشی هوشمند را از جیب در می‌آوریم آسان نبوده است؟ برای فهمیدن اینکه عکاسی چگونه بوجود آمد و دوربین عکاسی چگونه ساخته شد، باید به صدها و بلکه هزاران سال قبل بازگردیم. زمانی که آدم‌ها هرچه می‌دیدند را نقاشی می‌کردند. زمانی آن‌ها فهمیدند با ایجاد سوراخی کوچک روی یک جعبه، می‌توانند تصویر منظره‌ای دوردست را روی یک صفحه‌ی کوچک بیندازند و روی آن نقاشی کنند. بعد از مدتی هم فهمیدند که می‌توان به جای نقاشی، از موادی استفاده کرد که به صورت خود به خودی تصویر را ثبت می‌کنند. این شد پایه و اساس دوربین‌های امروزی ما. برای اینکه درباره‌ی تاریخچه‌ی عکاسی بیشتر بدانید، حتما این ویدئو را ببینید.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.