فرعونی که فراموش نخواهد شد

فرعونی که فراموش نخواهد شد

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/12/01

19713

بار بازدید شده
The-pharaoh-that-wouldn't-be-forgotten سه هزار و پانصد سال پیش در مصر یک فرعون نجیب‌زاده قربانیِ حمله‌ای خشونت‌آمیز شد. البته این حمله فیزیکی نبود. چرا که این عضو خاندان سلطنتی ۲۰ سال قبل از مرده بود. این حمله جنبه‌ای تاریخی داشت و ...
8213
فرعونی که فراموش نخواهد شد
Vidoal
4.45
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
ali elghaee
ali elghaee پنج شنبه، 26 اسفند 1395
جالب بود درمورد پادشاهان قدیمی مطالب زیادی بگذارید
-2
محسن موسوی
محسن موسوی پنج شنبه، 19 اسفند 1395
به نظرم نیازی نیست هر جور مطلبی رو بذارید اینجا .
1
محبوبه قلی پور
محبوبه قلی پور شنبه، 07 اسفند 1395
عالیه که یه زن تونسته اینقدر مفید وسازنده بوده باشه که هنوز تاریخ ازش یاد میکنه.تو اون زمان قطعا کار بسیار سختی بوده.دمش گرم
2
فرشاد شایسته
فرشاد شایسته دوشنبه، 02 اسفند 1395
جالب بود معمولا در تاریخ مردسالاری زیادی به چشم می خوره و محدود به جغرافیای خاصی هم نیست
2
hossin kaabi
hossin .k یکشنبه، 01 اسفند 1395
میگن این ملکه دیر حکومتو ب جانشین داد و حق اونو خرد
توضیحات
سه هزار و پانصد سال پیش در مصر یک فرعون نجیب‌زاده قربانیِ حمله‌ای خشونت‌آمیز شد. البته این حمله فیزیکی نبود. چرا که این عضو خاندان سلطنتی ۲۰ سال قبل از مرده بود. این حمله جنبه‌ای تاریخی داشت و به اصطلاح «نفرین محو یادگار» یا اقدامی در جهت زدودن خاطرات بود. یک نفر مجسمه‌ی  فرعون را متلاشی کرد، یک اسکنه برداشت و سعی کرد نام و تصویر  او را از تاریخ محو کند. این فرعون کی بود و در پشت این حمله چه چیزی قرار داشت؟

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.