حقوق بشر

حقوق بشر

گروه آموزشی

ویدوآل

1394/12/26

7167

بار بازدید شده
What-are-the-universal-human-rights حقوق بشر میگوید هر کدام از ما بدون توجه به این که چه کسی هستیم و کجا به دنیا آمدیم سزاوار درجه ابتدایی از حقوق و آزادی میباشیم. حقوق بشر امتیاز ویژهای نیست و نمیتواند اهدا یا لغو شود...
7167
حقوق بشر
Vidoal
4.92
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
نقی تسلی زاده
نقی تسلی زاده سه شنبه، 24 اسفند 1395
عالی بود
0
مرتضی تبریزی
مرتضی تبریزی پنج شنبه، 12 اسفند 1395
تنها چیزی که توی این دنیا رعایت نمیشه حقوق بشره
0
بنیامین عزیزطولی
بنیامین عزیزطولی یکشنبه، 08 اسفند 1395
حقوق بشر واقعا چیز خوبیه؛ ولی بهتر بود تبدیل به قانونش میکردن تا اجراش و رعایتش برای همه الزامی بشه.
0
مصطفی .
م کهن چهارشنبه، 08 دی 1395
حقوق بشر فرمایشی اجرا میشه
0
fatemeh soltaniyan
fatemeh soltaniyan یکشنبه، 16 آبان 1395
کاش واقعا حقوق های بشر احرا میشد هر چند کم
0
فرزین اکبری
فرزین اکبری پنج شنبه، 06 آبان 1395
اینترنت هم جزو حقوق بشر شد، شاید خنده دار باشه . چون اینترنت جزو اصلی زندگی بشر شده باید همه جا در دسترس باشه و پرسرعت. لینک خبر در دسترسم نیست ولی با یک سرچ میتونید اطلاعات بگیرید
-1
ii photo
ii چهارشنبه، 26 اسفند 1394
گوینده رو عوض کنید
0
فرزین اکبری
فرزین اکبری پنج شنبه، 06 آبان 1395
(پاسخ) چرا!؟ صداش و استعدادش که عالیه؟؟
0
علی شهابی
سید علی محمد شهابی حقیقی شنبه، 01 آبان 1395
به زبان ساده تر حقوق بشر آن حقی است که هیچ کس نمیتواند آن را از کسی بگیرد یا به کسی بدهد و برای آن هیچ کاری و هزینه ای نیاز نیس!!
0
مهدی photo
مهدی جمعه، 28 خرداد 1395
بسیار ویدیوی خوبی بود. پیشنهادم به بینندگان این دست ویدیوها اینه که:اگه قسمت هایی از ویدیو، شما رُ مجبور نکرد که چندین بار باز پخش کنید(حتی تو ذهنتون) و طبیعتا بیشتر بهش فکر کنید، به احتمالِ زیاد، یا اون ویدیو رُ نفهمیدید، یا ویدیو فقط ارزشِ یه بار دیدنُ بیشتر نداشته.ممنون از گروه ویدوال.
0
زنده یاد افشین ذریه
یکشنبه، 01 فروردین 1395
اصول حقوق بشر خوب هستن ولی قسمت مهم که اجرای اون اصول هست فراموش شده و حقوق بشر برای همه یکسانه ولی همه جا بصورت یکسان اجرا نمیشه، خلاصه الان حقوق بشر یک ابزار برای انجام برخی مقاصد خاص هست.
0
داریوش اصلانی
یکشنبه، 01 فروردین 1395
دوم اینکه آیا حقوق بشر الان حقوق بشر سیاسی آلت دست چندتا کشور هست یا حقوق بشر انسانی!!!منم این کار رو دوست داشتم ولی حیف که لایق نبودم😊موفق باشید.
0
داریوش اصلانی
یکشنبه، 01 فروردین 1395
سلام با تبریک سال نوکار خیلی عالی و خوب و باکیفیتی شده واقعا خسته نباشید.اسم حقوق بشر که میاد داغ دلم تازه میشه . چون دوتا سوال ذهنم رو مشغول می کنه، اول اینکه آیا حقوق بشر همه جا اجرا میشه و برای همه یکسانه؟ حتی به صور نمادین!!!؟؟؟
0
peyman photo
peyman پنج شنبه، 27 اسفند 1394
یک ویدیو در مورد تاثیر نقاشی توی جهان و خود هنر بسازید عالیه. بابت اینم تشکر
0
امیر photo
امیر چهارشنبه، 26 اسفند 1394
کار گوینده حرفه ای و خوبه با تشکر از ویدیوی خوبتون
0
تیم پشتیبانی photo
تیم پشتیبانی چهارشنبه، 26 اسفند 1394
خطاب به ii، لطفاً دلیل خودتون رو نیز ذکر کنین. با تشکر
توضیحات
حقوق بشر میگوید هر کدام از ما بدون توجه به این که چه کسی هستیم و کجا به دنیا آمدیم سزاوار درجه ابتدایی از حقوق و آزادی میباشیم. حقوق بشر امتیاز ویژهای نیست و نمیتواند اهدا یا لغو شود. حقوق بشر غیرقابل انتقال و جهانی است.
شاید به نظرتان خیلی واضح برسد اما به محض آنکه کسی بخواهد آن را به مرحله اجرا دربیاورد ماجرا خیلی پیچیده تر میشود. اما حقوق ابتدایی بشر دقیقا چیست؟ چه کسی آن را تعیین می کند، چه کسی اجرایش میکند و چه طور  این کار را انجام میدهد.
تاریخچه مفهوم حقوق بشر بسیار طولانی است. ما با گذر قرون و در بین جوامع و ادیان و فرهنگها تلاش کردیم تا مفهوم برحق بودن، عدالت وحقوق بشر را شرح دهیم اما یکی از جدیدترین چیزهایی که حقوق جهانی بشر را تقویت کرده خرابی‌های جنگ جهانی دوم و پیدایش سازمان ملل متحد است. یکی از اهداف عهد نامه‌ای که در سازمان ملل متحد ایجاد شد، اعتقاد به حقوق بشر بود. همچنین با همین کیفیت در سال 1948 بیانیه حقوق بشر تدوین شد.
 
این سند قوانین اولیه جدید را که توسط کمیته بین المللی به ریاست النوروزولت نوشته شده، درباره حقوق بشر بیان میکند. این اظهارات مبنی بر این اصل است که همه انسانها در میزان حقوق و مقام آزاد و برابر آفریده شده اند. این بیانیه 30 مقاله را به شرح اصل عدم تبعیض، حق زندگی و آزادی اختصاص داده است. این بیانیه همچنین به آزادیهای منفی مثل رهایی از شکنجه و بردگی و آزایدیهای مثبت مثل آزادی حرکت و محل اقامت اشاره میکند.
بیانیه حقوق بشر حقوق اساسی مدنی و سیاسی را نیز در بر میگیرد مثل آزادی بیان، دین ، تجمعات صلح آمیز و آزادی‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مثل حق تحصیل، آزادی در انتخاب شغل، پرداخت و رفتار متقابل منصفانه.
بیانیه هیچ جهت گیری درباره این که کدام قانون مهمتر است، ندارد بلکه بر جهانی بودن و بخش ناپذیری و وابستگی متقابل آنها تاکید میکند.
در دهههای گذشته حقوق بین المللی بشر رشد پیدا کرده است و در تعمیق و گسترش فهم ما از حقوق بشر و چگونگی حفظ آن کمک کرده است. پس اگر این اصول به خوبی رشد پیدا کرده اند چرا از حقوق بشر سواستفاده می شود و دوباره هرازگاهی در سراسر جهان نادیده گرفته میشود.
مشکل کلی این است که اجبار جهانی این قوانین یا مجازات متخلفین کار آسانی نیست. بیانیه حقوق بشر با این که بسیار معتبر و مورد احترام است، تنها یک بیانیه است نه یک قانون سفت و سخت. پس زمانی که کشوری از آن سرپیچی کند ساز و کاری که بتواند این سرپیچی را بشناسد ضعیف است. برای مثال افراد اصلی سازمان ملل که مسئول حمایت از حقوق انسانها هستند اکثرخشونت ها را زیر نظر داشته و بررسی میکند اما نمی توانند کشورها را مجبور به تغییر سیاست ها یا پرداخت خسارت یک قربانی کنند. به همین علت بعضی از منتقدین میگویند، در دنیایی که منافع کشورها ارجح است، مسلم دانستن حقوق بشر احمقانه است. منتقدان همچنین جهانی بودن حقوق انسانها را مورد بحث قرار میدهند و تاکیید دارند که پیشرفتشان توسط تعداد کمی از ملتهای غربی به ضرر فراگیری آن هدایت شده است و نتیجه چیست؟
طرفداری کلی به نفع آزادی های سیاسی، مدنی و به ضرر حقوق اجتماعی سیاسی وحقوق افراد خاص تا حقوق جمعی و گروهها.
بقیه کسانی که از حقوق بشر دفاع میکنند اشاره به نقش مثبت حقوق بشر در تنظیم استانداردهای جهانی و فعالیت در کمپین هایشان دارند. برای مثال کنوانسیون اروپایی حقوق بشر دادگاهی ساخته که 47 کشور عضو آن و شهروندانشان می توانند مشکلاتشان را به آن ببرند. همه اعضا کشورها باید تصمیمات دادگاه را اجرا کنند. حقوق بشر همواره دیدگاه و تعریف ما را از آنچه باید  حقوق بشر باشد پرورش میدهد.
برای مثال حق داشتن دموکراسی و توسعه چقدر مهم و اساسی است؟ و از آنجا که زندگی ما به شدت در حال دیجیتالی شدن است. آیا باید حقی برای اتصال به اینترنت یا حریم دیجیتالی وجود داشته باشد یا نه؟ شما چی فکر میکنید.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.