تفاوت هم‌دلی و هم‌دردی

تفاوت هم‌دلی و هم‌دردی

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/08/22

32817

بار بازدید شده
Empathy-vs-sympathy همدلی موجب پیوند و اتصال می‌شود اما همدردی پیوند‌ها را از بین می‌برد! همدلی و همدردی دو نقطه‌ی کاملاً متضاد هستند و خوبه که یاد بگیریم ما بجای همدردی؛ همدلی کنیم.
11567
تفاوت هم‌دلی و هم‌دردی
Vidoal
4.2
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
مهسا  photo
مهسا یکشنبه، 06 آبان 1397
توصیحی که برای همدردی ارایه شد شبیه معنای فارسی و چیزی که از بچگی نهادینه شده نیست. شاید ترجمه بهتری برای این کلمه بدااریم بهتر باشه...
0
بهناز متولی
بهناز متولی شنبه، 21 مرداد 1396
من فکر می کنم همدلی و هم دردی جفت شون معانی شون توی یک راستا هستن. هم دردی هم با خودش یه موج مثبت میاره وقتی به کارش میبریم. اگه از عبارت ترحم (با موج منفی یا حس منفی ای که به آدم میده) استفاده کنید به نظرم بهتر باشه. دلسوزی رو برای موارد مثبت هم به کار میبرن.
1
shayan photo
shayan شنبه، 16 اردیبهشت 1396
عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللییییییییییییییییییییییی.
1
علیرضا photo
علیرضا دوشنبه، 13 دی 1395
سلام . پیشنهاد میکنم ترجمه ایمپاتی به همدردی / همدلی و ترجمه سیمپاتی به دلسوزی باشه . فروغ فرخزاد هم در مصاحبه ای به تفاوت معنا ی این دو کلمه یعنی تفاوت دلسوزی و همدردی اشاره کرده که میتونید بشنوید .
0
مصطفی .
م کهن چهارشنبه، 08 دی 1395
یه چیزی هست میگه همدلی از هم زبونی بهتره فکر میکردم همدلی و هم دردی مفاهیم نزدیک به هم هستن.تو کلیپ گفته شد نقطه مقابل هم و متضاد
0
سارا علوی
سارا علوی یکشنبه، 23 آبان 1395
این ویدئو توضیح میده چطور شنونده ی خوبی باشین، طرف مقابل رو درک کنید اما محوریت خودتون رو حفظ کنید
0
حمیدرضا مژده
حمیدرضا مژده شنبه، 22 آبان 1395
این ویدئو عالی بود، خیلی ممنونم. افرادی که دوست دارم در مورد همدلی بیشتر یاد بگیرن؛ کتاب ارتباط بدون خشونت، زبان زندگی از مارشال روزنبرگ یا کتاب وضعیت آخر از تماس هریس (وضعیت آخر یکم بیشتر حالت علمی داره) رو میتونن بخونن.
0
حجت قربانی
حجت قربانی شنبه، 22 آبان 1395
عالی بووود
توضیحات
همدلی موجب پیوند و اتصال می‌شود اما همدردی پیوند‌ها را از بین می‌برد! همدلی و همدردی دو نقطه‌ی کاملاً متضاد هستند و خوبه که یاد بگیریم ما بجای همدردی؛ همدلی کنیم.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

مهدی سلاجقه
مهدی سلاجقه

زبان انگلیسی خوندم. به مباحث علمی علاقه ی زیادی دارم و سعی دارم اطلاعات خودم را در مورد جهان هستی بالا ببرم و فعلاً مشغول تدریس و ترجمه هستم.

گوینده

زنده یاد افشین ذریه
زنده یاد افشین ذریه

متاسفانه افشین عزیز در دوم اردیبهشت 1401در اثر بیماری فوت کرد، سایت ویدوآل یادگاری از تلاش او برای اشاعه علم هست، تمام محتوای علمی تولید شده حاصل زحمات او و دیگر اعضای سایت ویدوآل میباشد، نامش نیک.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.