تاریخ از نگاه سیب‌زمینی

تاریخ از نگاه سیب‌زمینی

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/02/27

5671

بار بازدید شده
History-through-the-eyes-of-the-potato پخته یا تنوری، آب‌پز یا کبابی، چیپس یا سرخ‌شده. به احتمال زیاد شما خوردن سیب‌زمینی رو تو زندگی‌تو تجربه‌کرده‌ین. در خوشمزگی‌اش هیچ شکی نیست، اما حقیقت این‌ئه که سیب‌زمینی‌ نقش قابل ملاحظه‌‌ای در...
5671
تاریخ از نگاه سیب‌زمینی
Vidoal
4.58
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
1
مهدی بومری
مهدی بومری دوشنبه، 08 خرداد 1396
اصلا نمیدونستم سیب زمینی اینقدر با اهمیته!!! ممنون از ویدوال
توضیحات
پخته یا تنوری، آب‌پز یا کبابی، چیپس یا سرخ‌شده. به احتمال زیاد شما خوردن سیب‌زمینی رو تو زندگی‌تو تجربه‌کرده‌ین. در خوشمزگی‌اش هیچ شکی نیست، اما حقیقت این‌ئه که سیب‌زمینی‌ نقش قابل ملاحظه‌‌ای در تاریخ ما داشته و فقط نمی‌شه بهش به‌عنوان یک ماده‌ی غذایی نگاه کرد. بدون سیب‌زمینی این امکان وجود داشت که تمدن امروزی ما اصلا وجود نداشته باشه. ۸ هزار سال قبل در ارتفاعات کوه آند واقع در آمریکای جنوبی، ساکنان باستانی پرو، نخستین کسانی بودن که به کشت سیب‌زمینی رو آوردن...

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.