اهمیت نوترینوها

اهمیت نوترینوها

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/12/24

7833

بار بازدید شده
Why-neutrinos-matter اونها همه جا هستن، اما شما هرگز نمی‌بینید‌شون. درست همین الان تریلیون‌ها عدد از اونها در حال گذشتن از درون شما هستن، اما نمی‌تونید احساس‌شون کنین. به این ذرات شبح‌گونه نوترینو گفته می‌شه و ...
7833
اهمیت نوترینوها
Vidoal
4.58
سوالات و نظرات کاربران
2
nobody photo
nobody شنبه، 14 مرداد 1396
سریع تر از نور؟
1
حسین photo
حسین یکشنبه، 28 خرداد 1396
مطلب بسیارجالب و مفیدی بود . جهان هستی آکنده از رموز بسیاری است که هر گوشه آن، مسحور کننده ذهن آدمی است .نکته موردتوجه این مطلب به باور من، ایجاد ذراتی است که با سرعت بالاتر از سرعت نور در مکعب یخی دارای آشکارساز نوترینو ، شکل می گیرند.
-1
ایمان  قهارپور
ایمان قهارپور شنبه، 05 فروردین 1396
نوترینوها در اولین ثانیه شروع جهان تشکیل شده اند. حتی قبل از این که اتم ها تشکیل شوند. آنها از حوادث اختر فیزیکی خشنی مانند انفجار ستارگان و انفجار پرتو گاما و از واکنش های هسته ای در ستارگان و واکنش هسته ای بر روی زمین متولد می شوند. نوترینوها واقعاً ذرات عجیب و غریبی هستند. آنها تقریباً هیچ چیز نیستند چرا که چنان که گفته شد تقریباً بدون جرمند و بار الکتریکی هم ندارند. اما آنها یکی از مواد ضروری جهانند و به دانشمندان کمک می کنند جواب برخی از سؤالات اساسی فیزیک را درک کنند.
-1
حمید پورمند
حمید پورمند جمعه، 27 اسفند 1395
در ویدئو گفته شد که نوترینوها با هیچ چیز تعامل ندارن خب پس وقتی با چیزی تعامل ندارن چطور میتونن حامل اطلاعات باشن؟؟
-1
مصطفی خدابخشی پالندی
مصطفی خدابخشی پالندی چهارشنبه، 25 اسفند 1395
بسیار کوتاه و دقیق به بحث نوترینوها اختصاص دادید.هرچند مبحث بسیار مهم در کیهانشناسی هست. موفق باشید
-1
بنیامین عزیزطولی
بنیامین عزیزطولی سه شنبه، 24 اسفند 1395
یکی دیگه از رموز جهان هستی!!
توضیحات
اونها همه جا هستن، اما شما هرگز نمی‌بینید‌شون. درست همین الان تریلیون‌ها عدد از اونها در حال گذشتن از درون شما هستن، اما نمی‌تونید احساس‌شون کنین. به این ذرات شبح‌گونه نوترینو گفته می‌شه و اگر ما بتونیم اونها رو به چنگ بیاریم، می‌تونن درباره‌ی دوردست‌ترین نقاط کیهان اطلاعاتی به ما بدن. نوترینوها ذراتی بنیادی هستن، به این معنی که نمی‌شه اونها رو مثل اتم‌ها به ذراتی دیگه تقسیم کرد.  ذرات بنیادی کوچکترین اجزای شناخته شده‌ی هر چیز در جهان هستن و نوترینو یکی از کوچکترین اونهاست. نوترینوها که یک میلیون برابر کوچکتر از الکترون‌ها هستن، می‌تونن به راحتی از میان ماده عبور کنن، اون هم بدون این‌که تحت تاثیر میدان‌های مغناطیسی اون قرار بگیرن. در واقع اونها به ندرت با چیزی وارد تعامل می‌شن. این به اون معناست که...

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.