اکسل یا اکسس بخش اول: ایجاد ارتباط بین اطلاعات

دوره: آشنایی با قابلیت‌های منحصر به فرد نرم افزار اکسس

فصل 1. اکسل یا اکسس بخش اول: ایجاد ارتباط بین اطلاعات

نوید

امین آقایی

یکشنبه، 18 بهمن 1394

13910

بار بازدید شده
سرعت نمایش
توضیحات
امکان ایجاد Relation Ship (ارتباط) بین جدول ها ، توانایی از یک بانک اطلاعاتی است ، شما در اکسل با فرمولی به نام VlookUp به صورت محدود می تونید از این ویژگی استفاده کنید، ولی با استفاده از قدرت بالای ایجاد ارتباط بین جداول اکسس میتونید ارتباط پایدار و فوق العاده ای بین اطلاعات ایجاد کنید.
برای درک بهتر این مطلب به معرفی نرم افزار مشتریان اکسس میپردازیم، در این برنامه اطلاعات مشتریان یک شرکت ثبت شده و این اطاعات را میتونید به صورت لیست و با کلیات و یا به صورت جزئیات هر مشتری داشته باشید. توی این مثال میبینید که بین استان و شهرهای یک استان میشه ارتباط برقرار کرد یا ارتباط بین یک مشتری و رابطها را بر قرار کرد.
 
سوالات و نظرات کاربران
0
مجتبی نیکنام
مجتبی نیکنام سه شنبه، 15 مرداد 1398
( نظر) سلام. ممنون از آموزش خوبتون ولی کاش کاربرد ها و جاهایی که نیاز هست از اکسس استفاده بشه رو به طور کلی تر بیان کنید
1
نوید امین آقایی
نوید امین آقایی چهارشنبه، 16 مرداد 1398
(پاسخ) اکسس یک نرم افزار کامل و ساده برای یک شرکت کوچک ( زیر 20 نفر) است ، تقریبا کاری تو حوزه نرم افزارهای اداری نیست که با اکسس نشه انجام داد البته باید توجه داشته باشید که این نرم افزار برای کارهای خیلی بزرگ مثل حسابداری مناسب نیست و حجم زیاد داده میتونه باعث کندی و مشکل بشه. نرم افزارهایی که من نوشتم با اکسس: نرم افزار مدیریت مشتریان، حقوق دستمزد، مدیریت بیماران دندانپزشکی، نرم افزار فروش، نرم افزار مدیریت سفارشات و واردات، نرم افزار مدیریت انبار، نرم افزار مدیریت بارکد و سریال کالا ، نرم افزار مدیریت املاک، مدیریت مخارج و تنخاه و .....
0
کامران اسدپور
کامران اسدپور شنبه، 14 اسفند 1395
( نظر) سلام، ممنون از آموزش دقیق و کاربردیتون میخوام لیست فرزندان به همراه تاریخ تولد اونها همچنین لیست وسایل نقلیه و مدل وسیله نقیله مشتریهام رو ایجاد کنم. چطور این کار رو میتونم انجام بدم؟
0
نوید امین آقایی
نوید امین آقایی شنبه، 14 اسفند 1395
(پاسخ) جواب هر دو مثل همه ، 1- جدول والدین را درست میکنید و برای هر والد یک کلید درست میکنید 2- جدول فرزندان به همراه اطلاعات فرزندان و تلفن را درست میکنید و یک فیلد به نام شماره کلید والد درست میکنید. 3- در بخش RelationShip کد والد را به کد شماره کلید والد وصل میکنید.