مصاحبه یا توازن هورمون‌ها!

مصاحبه یا توازن هورمون‌ها!

گروه آموزشی

ویدوآل

1394/12/26

4365

بار بازدید شده
part2-Mosahebe قیافه و ظاهر هرفردی دو بخش داره: بخش اول چیزایی که انتخاب خودش نیستن و به طور طبیعی بهش داده شده و نباید مسخره شن! بخش دوم چیزایی که انتخاب خودش هستن و به ما ارتباطی نداره!
4365
مصاحبه یا توازن هورمون‌ها!
Vidoal
4.83
مصاحبه یا توازن هورمون‌ها!
سوالات و نظرات کاربران
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني سه شنبه، 28 دی 1395
این آقا میخواد یه نفر رو در مصاحبه استخدامی رد بکنه و صدای ایشون رو بهانه کرده تا احتمالا از آشناها و موارد پارتی دار برای استخدام استفاده کنه.اینجور استخدام ها فرمالیته هست و از قبل نتیجه اون مشخصه.ولی به سخره گرفتن افراد گناه کمی نیست.و همون طور که در نمایش مشاهده شد، دیر یا زود به سر خودمون هم میاد
توضیحات
قیافه و ظاهر هرفردی دو بخش داره: بخش اول چیزایی که انتخاب خودش نیستن و به طور طبیعی بهش داده شده و نباید مسخره شن! بخش دوم چیزایی که انتخاب خودش هستن و به ما ارتباطی نداره!
در مقالات بسیاری با انواع جراحی‌های زیبایی آشنا شدیم و یقینا در مورد بعضی از آنها اطلاعاتی نیز داریم. جراحی‌های زیبایی اعم از عمل زیبایی بینی، بوتاکس و پروتز‌ها و همچنین جراحی‌های تغییر رنگ چشم در کشور ما انجام می‌گیرد.
اما امروزه واژه جراحی زیبایی تار‌های صوتی به گوش‌مان خورده است.در وهله‌ی اول ممکن است این واژه برای ما ناآشنا باشد و حتی آن را غیر ممکن فرض کنیم اما باید بدانیم که این جراحی‌ها در کشور های پیشرفته در حال انجام است.
گاهی اوقات دیده‌اید که بعضی از مردان صدای نازک و لطیف و برعکس بعضی از زنان صدایی خشن دارند و به دنبال راه درمان آن هستند.به این افراد باید این نوید را داد که پزشکان برای این مشکل راه‌حلی را یافته اند.
صدا‌ها در دسته بندی زیر قرار میگیرند:
ملایم، خشن ، کلفت و دوستانه ، خشم‌آلود ، امری و تملق‌آمیز و نا‌امید کننده و تو‌دماغی.که هر کسی می‌تواند یک نوع از این صدا‌ها را دارا باشد.افرادی که صدای بم دارند طول تار‌های صوتی‌شان زیادتر از سایرین است و همین موضوع باعث شده است که صدای مردان نسبت به زنان خشن تر و کلفت‌تر باشد.
اخیرا پزشکان در آمریکا دست به عمل جراحی جالبی زدند و مدعی هستند که می‌توان با این عمل صدا را جوان کرد. به گزارش روزنامه «واشنگتن پست» پزشکان با عمل جراحی تارهای صوتی، صدای سالمندان را به صدایی نیرومند و جوان و صاف تبدیل می‌کنند و در ضمن این شیوه برای افرادی که بر اثر آسیب‌دیدگی صدای خود را از دست داده‌اند، به کار می‌رود. این پزشکان می‌گویند: «جراحی روی تارهای صوتی به زودی عملی عادی خواهد شد. آنان با نزدیک کردن تارهای صوتی به یکدیگر و با تزریق کلاژن، تارهای صوتی را جوان می‌کنند. این روش می‌تواند برای سخنوران و خوانندگانی که صدای خود را از دست داده‌اند، مفید باشد.»
تارهای صوتی، زیر تیغ جراحان
محققان آمریکایی موفق شدند با استفاده از یک درمان لیزری جدید، بدون استفاده از پرتودرمانی یا عمل جراحی، صدای بیماران مبتلابه سرطان تارهای صوتی را احیا کنند. پژوهش‌گران بیمارستان عمومی ماساچوست ارایه‌کنندگان این لیزر می‌گویند: «سرطان تارهای صوتی می‌تواند آسیب دایمی به کیفیت صدای بیماران وارد آورد.» این شیوه درمانی جدید تاکنون روی بیش از ۲۵ بیمار اجرا شده است. این بیمارستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که محققان این مرکز قبلا لیزرهایی برای درمان دیسپلازی تارهای صوتی قبل از سرطانی شدن و مجموعه‌ای از ضایعات عروقی خوش‌خیم و کلاف‌های عروقی تهیه کرده بودند اما استیون زیتلس، مدیرمرکز صدای بیمارستان عمومی ماساچوست می‌گوید: «اکنون این تجربه را برای درمان سرطان تار‌های صوتی به کار گرفتیم.»
هرسال چند هزار آمریکایی به سرطان تارهای صوتی مبتلا می‌شوند.
گروه تحقیقاتی وی از لیزرهای ضربان‌دار برای درمان مراحل اولیه سرطان تارهای صوتی استفاده کرده‌اند. پس از چندین درمان موفقیت‌آمیز، به لیزر ضربان‌دار دقیق‌تری موسوم به لیزر پتانسیم، تیتانیل، فسفات (KTP) که احتمالا آسیب بسیار کمتری به بافت ظریف تارهای صوتی وارد می‌آورد، روی آوردند. این گروه تحقیقاتی می‌گویند که اولین گروه ۲۲ نفره بیمارانی که سرطان تارهای صوتی آنها با این لیزر درمان شد، سرطانشان بدون برداشتن بافت تارهای صوتی و یا کاهش کیفیت صدا، تا پنج سال پس از درمان عود نکرد. درمان‌ مراحل‌ پیشرفته‌ بیماری‌ مستلزم‌ جراحی‌ جهت‌ خارج‌ کردن‌ تومور و بافت‌های‌ درگیر (لارنژکتومی‌) و اشعه‌درمانی‌ پس‌ از جراحی‌ است‌. در صورتی‌ که‌ جراحی‌ ضرورت‌ یابد، پس‌ از برداشت‌ تارهای‌ صوتی‌ ممکن‌ است‌ تکلم‌ درمانی‌ جهت‌ آموختن‌ نحوه‌ صحبت‌ کردن‌ بدون‌ تارهای‌ صوتی‌ لازم‌ باشد.
در صورتی‌ که‌ تارهای‌ صوتی‌ فردی با جراحی‌ برداشته‌ شده‌ باشد‌، باید به‌ یک‌ گروه‌ حمایتی‌ که‌ افراد دارای‌ وضعیت‌ مشابه‌ را تحت‌ پوشش‌ قرار داده‌ است‌، بپیوندد. این‌ اقدام‌ نگرانی‌ فرد را به‌ حداقل‌ رسانده‌ و به‌ انطباق‌ او با شرایط‌ جدید کمک‌ می‌کند.
لینک منبع

بازيگر,نويسنده

امیر نوروزی
امیر نوروزی

متولد ۳۰ مهر ۱۳۶۵ صادره از تهران. دانشجوی تآتر دانشگاه هنر. بازیگر و نویسنده تآتر.

بازیگر

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

کارگردان

مهیار گودرزی
مهیار گودرزی

بازیگر

امین پروین
امین پروین