چرا شرکت‌های هواپیمایی بلیط اضافی می‌فروشند؟

چرا شرکت‌های هواپیمایی بلیط اضافی می‌فروشند؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/12/14

15859

بار بازدید شده
Why-do-airlines-sell-too-many-tickets تا به حال شده علیرغم داشتن وقت مشخص برای معاینه ساعتها در مطب  دکتر معطل بشید؟ شده یه هتل رزور شما را به خاطر پر بودن کنسل کرده باشد؟ یا شده تا حالا از پروازی که بابتش پول داده اید محروم بشید؟
4859
چرا شرکت‌های هواپیمایی بلیط اضافی می‌فروشند؟
Vidoal
4.17
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
حمید photo
حمید دوشنبه، 22 مرداد 1397
کارتون حرف نداره به نکته های خاصی اشاره میکنید که هم جالب هستن هم آموزنده 👍👍👍
0
ظاهر  " احمدی "
zahir Ahmady چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1396
واقا یسیار زیرکانه به نظر میرسد...
0
نگار شرف الدین
نگار شرف الدین جمعه، 18 فروردین 1396
ترفند بسیار جالبی است. البته اگر همه ی مسافرا خودشون رو به پرواز برسونن اوضاع خوبی ایجاد نمیشه
0
نقی تسلی زاده
نقی تسلی زاده سه شنبه، 24 اسفند 1395
عالی بود
0
سید علی مظهری
سید علی مظهری دوشنبه، 23 اسفند 1395
معمولا آژانسهای مسافرتی که برگزارکننده تورها هستند، بخشی از بلیطها را خریداری کرده و بخشی از مسافران آنها به پرواز وارد نمی شوند. بنابراین فروش بلیط مازاد امری به نسبت معقول محسوب می شود.
0
مهیار رضا شهرام سیرت
مهیار رضا شهرام سیرت سه شنبه، 17 اسفند 1395
همه جای دنیا به هرحال برای همه مسافرین ممکنه کارایی پیش بیاد که نتونن به سفر خودشون برسن هر چند که فروش بلیط بیشتر از حد درست نمیدونم ولی هر بنگاهی به فکر منفعت خودشه و خیلی از این پروازها چون چارتر میشن امکان برگشت پول مسافر جا مونده هم داده نمیشه
0
فرشاد شایسته
فرشاد شایسته یکشنبه، 15 اسفند 1395
درسته که مسافرینی که بلیط خریدن احتمال داره که به پرواز نرسن و اون صندلی خالی بمونه ولی شرکت هواپیمایی پول پر شدن اون صندلی رو از مسافر گرفته و نباید اون صندلی رو قبل از کنسل کردن مسافر اولی به مسافر دیگری بفروشه به نظر من این یکجور کللاهبرداری محسوب میشه
0
فرزام احمدلو
فرزام احمدلو یکشنبه، 15 اسفند 1395
یه سوال از دوستان کسی تو ایران این تجربه رو داشته؟ و اگر داشته در چه شرکت هواپیمایی؟
0
سعید شریف کاظمی
سعید شریف کاظمی شنبه، 14 اسفند 1395
عالی واموزنده بود
توضیحات
تا به حال شده علیرغم داشتن وقت مشخص برای معاینه ساعتها در مطب  دکتر معطل بشید؟ شده یه هتل رزور شما را به خاطر پر بودن کنسل کرده باشد؟ یا شده تا حالا از پروازی که بابتش پول داده اید محروم بشید؟ اینها همگی نشونه‌هایی از فروش مازاد است، یعنی اقدام موسسات و بنگاه‌های تجاری در فروش یا رزرو بیش از ظرفیتی که دارند. 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.