نوآم چامسکی و پنج فیلتر ماشین رسانه‌های گروهی

نوآم چامسکی و پنج فیلتر ماشین رسانه‌های گروهی

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۶/۰۲/۲۴

4770

بار بازدید شده
Noam-Chomsky--Die-5-Filter-der-Massenmedien پروپاگاندا یا همون تبلیغات سیاسی. خیلی‌ها هنگام صحبت در مورد کشورهایی مثل کره‌ی شمالی، قزاقستان و کوبا از این اصطلاح استفاده می‌کنن. کشورهایی که از لنز رسانه‌های غربی «استبدادی» در نظر گرفته می‌شن...
4770
نوآم چامسکی و پنج فیلتر ماشین رسانه‌های گروهی
Vidoal
4.24
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
پارسا مرادی
پارسا مرادی پنج شنبه، ۰۴ خرداد ۱۳۹۶
خوب
0
امید photo
امید دوشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
خیلی سخت بود . نفهمیدم . یه توضیحی یا راه حلی برای درک بدین . ممنونم .
1
Mohammad  Jp
Mohammad Jafarpour یکشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
همش درسته اما این چیزی از بد بودن این کشورهای کمونیستی کم نمیکنه اونها واقعا ضد بشر هستن سیاست کل دنیا بر پایه دزدی بنا شده. این از اون بدتره اون هم ازاین یکی
توضیحات
پروپاگاندا یا همون تبلیغات سیاسی. خیلی‌ها هنگام صحبت در مورد کشورهایی مثل کره‌ی شمالی، قزاقستان و کوبا از این اصطلاح استفاده می‌کنن. کشورهایی که از لنز رسانه‌های غربی «استبدادی» در نظر گرفته می‌شن. «آزادی مطبوعات». «آزادی اندیشه». اینها اصطلاحاتی هستن که افراد هنگام صحبت درباره‌ی کشورهایی مانند ایالات متحده، فرانسه و استرالیا از اونها استفاده می‌کنن. به اصطلاح کشورهای «مردم‌سالار». در سال ۱۹۸۸ نوم چامسکی (Noam Chomsky) به همراه ادوارد هرمان کتابی با عنوان «تولید رضایت» منتشر کرد. اونها در این کتاب بر این مفهوم تاختن که رسانه‌ها به عنوان مهر تائیدی بر قدرت سیاسی عمل می‌کنن. 

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوينده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.