تمثیل غار افلاطون، نارضایتی از نادانی، دشمنی با آگاهی

تمثیل غار افلاطون، نارضایتی از نادانی، دشمنی با آگاهی

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۸/۰۱/۳۱

35149

بار بازدید شده
Plato-s-Allegory-of-the-Cave واقعیت چیست؟ دانش چیست؟ معنی زندگی چیست؟ این‌ها موضوعات مهمی هستند که ممکن است شما با آن‌ها برخورد کنید و وجود آن را بعنوان یک سفر درجاده یا اقیانوس، یک صعود، ...
19949
تمثیل غار افلاطون، نارضایتی از نادانی، دشمنی با آگاهی
Vidoal
4.77
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
فاطمه مرادی
آویسا قناد قهاری جمعه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
ممنون که جوابمو دادین اما جم نوشته بود که فقط ویدیو خودش مجازه و بقیه سایت ها از روش برداشته اند . خیلی ممنون که به من گفتید.
0
فاطمه مرادی
آویسا قناد قهاری جمعه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
ممنون که جوابمو دادین
1
آویسا photo
آویسا دوشنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۸
عالی ولی من قبل از تاریخی که شما این ویدیو و گذاشتین این ویدیو رو در جم ااجوکیشن دیده بودم بدون ارم شما؟! پ.ن:ویدیو هاتون رو از جم برمیداین وبعد صداشو عوض میکین وارم خدتونو میزنین؟ (این سوال بود.لطفا سوالمو جواب بدین
0
افشین ذریه
افشین ذریه چهارشنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۸
(پاسخ) سلام متاسفانه کانال جم بدون اشاره به ما، بسیاری از ویدیوهای ترجمه و دوبله شده ما رو بازنشر می‌کنه، این ویدیو دو سال پیش توسط ویدوآل ترجمه و صداگذاری شده و مجددا پس از اعمال کمی تغییرات در یک ماه گذشته در ویدوآل بازنشر شده. لطفا به منبع ویدیوها توجه کنین، این ویدیوها متعلق به ما یا جم نیست، متعلق به TED Education هست که هرکسی میتونه ترجمه و صداگذاری کنه.
1
ایمان photo
ایمان پنج شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
خیلی جالب بود. من گاهی وقتها به واقعی بودن زندگی شک میکردم ولی نمیدونستم از گذشته این دیدگاه بوده!
2
رضا مقصودی
رضا مقصودی یکشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
تمثیل غار یا غار افلاطون تمثیلی‌ست که توسط افلاطون در کتاب جمهور طرح شده و برای توضیح نظریهٔ عالم مُثُل خود به کار برده‌است. این تمثیل به احتمالِ خیالی بودن یا نادرست بودن تصورات و عقاید انسان‌ها اشاره دارد.
0
امیر محمد شهسوارانی
امیر محمد شهسوارانی یکشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
باسلام و تشکر از تلاشتون، در صورت امکان ترجمه ها رو ویرایش تخصصی هم بکنین قبل از نریشن. بعنوان نمونه، نظریه فرمالیستی: نظریه صوری دنیای ایده ها: عالم مُثُل و ...
3
مهدی محمدزاده گیوه چی
مهدی محمدزاده گیوه چی یکشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۵
اگه بشه برای بهتر درک کردن مطالب منابه ای هم بزارید که برای درک بهتر به آنها مراجعه کرد خبلی خوب میشه
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل یکشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۵
(پاسخ) سلام، تمامی مطالب ویدوآل حاوی منبع هستند. برای مشاهده منابع، به قسمت پائین مقالات و قسمت تهیه‌کنندگان مراجعه کنید.
2
امیر محمد شهسوارانی
امیر محمد شهسوارانی یکشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
(پاسخ) متاسفانه TEdEd منابعشو برای انیمیشن هاش مشخص نمیکنه
0
مصطفی .
م کهن شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۵
برای هر تغییر تو هر موردی مقاومت هست. به عبارتی اصل انرسی که میگه حالت قبلی رو میخاد حفظ کنه. چون حالت جدید گنگ و مجهول هست.مثل آگاهی بخشی جامعه
-2
pouya poudin
pouya poudin یکشنبه، ۰۷ آذر ۱۳۹۵
مرررررسییی
-2
حجت قربانی
حجت قربانی چهارشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۵
ایول خیلی زیبا بود
-3
reza photo
reza جمعه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۴
تشکر ممنون.باتوجه به تمثیل غار و بعضی نظریات جدید علمی میتوان گفت به نوعی ما مجاز هستیمماتریکس.. وفلاسفه و پیامبران کسانی بودند که از مجاز گریختند وسوال اینجاست چه جوری وایا باکمک چه نیرویی؟ وچرا اکثریت مردم نمیتوانند درک کنند.
1
ارسلان photo
ارسلان شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۴
ممنون. عالی بود!
توضیحات
واقعیت چیست؟ دانش چیست؟ معنی زندگی چیست؟
این‌ها موضوعات مهمی هستند که ممکن است شما با آن‌ها برخورد کنید و وجود آن را بعنوان یک سفر درجاده یا اقیانوس، یک صعود، یک جنگ، یک کتاب، یک ریسمان، یک بازی یا پنجره‌ای از فرصت یا عمر کوتاه نور یک شمع، توصیف کنید.
2400 سال پیش، یکی از متفکران مشهور تاریخ گفت: زندگی مثل این است که در غاری زنجیر شده باشیم و مجبور باشیم که سایه‌های متحرک روی دیوار را ببینیم...

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

لینک منبع

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.