تفاوت هم‌دلی و هم‌دردی

تفاوت هم‌دلی و هم‌دردی

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۸/۲۲

28500

بار بازدید شده
Empathy-vs-sympathy همدلی موجب پیوند و اتصال می‌شود اما همدردی پیوند‌ها را از بین می‌برد! همدلی و همدردی دو نقطه‌ی کاملاً متضاد هستند و خوبه که یاد بگیریم ما بجای همدردی؛ همدلی کنیم.
7250
تفاوت هم‌دلی و هم‌دردی
Vidoal
4.68
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
مهسا  photo
مهسا یکشنبه، ۰۶ آبان ۱۳۹۷
توصیحی که برای همدردی ارایه شد شبیه معنای فارسی و چیزی که از بچگی نهادینه شده نیست. شاید ترجمه بهتری برای این کلمه بدااریم بهتر باشه...
0
بهناز متولی
بهناز متولی شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
من فکر می کنم همدلی و هم دردی جفت شون معانی شون توی یک راستا هستن. هم دردی هم با خودش یه موج مثبت میاره وقتی به کارش میبریم. اگه از عبارت ترحم (با موج منفی یا حس منفی ای که به آدم میده) استفاده کنید به نظرم بهتر باشه. دلسوزی رو برای موارد مثبت هم به کار میبرن.
1
shayan photo
shayan شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللییییییییییییییییییییییی.
1
علیرضا photo
علیرضا دوشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۵
سلام . پیشنهاد میکنم ترجمه ایمپاتی به همدردی / همدلی و ترجمه سیمپاتی به دلسوزی باشه . فروغ فرخزاد هم در مصاحبه ای به تفاوت معنا ی این دو کلمه یعنی تفاوت دلسوزی و همدردی اشاره کرده که میتونید بشنوید .
0
مصطفی .
م کهن چهارشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۵
یه چیزی هست میگه همدلی از هم زبونی بهتره فکر میکردم همدلی و هم دردی مفاهیم نزدیک به هم هستن.تو کلیپ گفته شد نقطه مقابل هم و متضاد
0
سارا علوی
سارا علوی یکشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۵
این ویدئو توضیح میده چطور شنونده ی خوبی باشین، طرف مقابل رو درک کنید اما محوریت خودتون رو حفظ کنید
0
حمیدرضا مژده
حمیدرضا مژده شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۵
این ویدئو عالی بود، خیلی ممنونم. افرادی که دوست دارم در مورد همدلی بیشتر یاد بگیرن؛ کتاب ارتباط بدون خشونت، زبان زندگی از مارشال روزنبرگ یا کتاب وضعیت آخر از تماس هریس (وضعیت آخر یکم بیشتر حالت علمی داره) رو میتونن بخونن.
0
حجت قربانی
حجت قربانی شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۵
عالی بووود
توضیحات
همدلی موجب پیوند و اتصال می‌شود اما همدردی پیوند‌ها را از بین می‌برد! همدلی و همدردی دو نقطه‌ی کاملاً متضاد هستند و خوبه که یاد بگیریم ما بجای همدردی؛ همدلی کنیم.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

مهدی سلاجقه
مهدی سلاجقه

زبان انگلیسی خوندم. به مباحث علمی علاقه ی زیادی دارم و سعی دارم اطلاعات خودم را در مورد جهان هستی بالا ببرم و فعلاً مشغول تدریس و ترجمه هستم.

گوینده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.