آیا می‌توانید به برداشت اول خود اعتماد کنید؟

آیا می‌توانید به برداشت اول خود اعتماد کنید؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۸/۰۵

20281

بار بازدید شده
Should-you-trust-your-first-impression تصور کنید به تماشای مسابقه فوتبال رفته‌اید و یک فرد منزجر کننده کنارتان می‌نشیند. او بلند فریاد می‌زند و نوشیدنی‌اش را روی شما می‌ریزد و تیم شما را مسخره می‌کند. چند روز بعد که در حال قدم زدن در...
4901
آیا می‌توانید به برداشت اول خود اعتماد کنید؟
Vidoal
4.98
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
غلامرضا  photo
غلامرضا چهارشنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۸
مگر این که اون فرد اخلاق خوبش زیاد تکرار بشه تا من رفتار بد قبلیش رو یادم بره. چون اگه کسی که کنترلی رو رفتارش و خودآگاهی داشته باشه رفتار آزار دهنده از خودش نشون نمیده. پس فردی که رفتار آزار دهنده از خودش نشون داده خیلی قابل اعتناد نیست و اخلاقیات خوبش هم پشوانه فکری نداره به پایدار بودن اخلاق خوبش هم اعتمادی نیست. مگر این که از رفتار بد افراد زمان خاصی گذشته باشه و ما فرض رو بر این بزاریم تو این مدت زمان شاید فرد به اشتباه خودش پی برده و رفتار های بد رو شاید کنار گذاشته باشه.
0
بهمنی photo
بهمنی سه شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
خیلی کلیپ خوبی بود،ولی من زیاد باهاش به نتیجه گیری نرسیدم
0
مرضیه امیری
مرضیه امیری چهارشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
من گاهی اوقات برداشتم درست از اب درمیاد اما بیشتر اوقات اشتباه چون همیشه اول اوقات به علت بدبینی درستاز اب نمیاد
0
سمیرا دهقانی
سمیرا دهقانی دوشنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۵
من همیشه برداشتم برعکس درمیاد. البته علتش زود قضاوت کردن. باید یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم. اگ امکانش بود سوال کنیم.یا گاهی زمان هم لازم
0
sobhan panahjo
sobhan panahjo چهارشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۵
همیشه برداشت اول نتیجه ی دید سطحیه مغزه و بیشتر مواقع اشتباه ادم بهتره کمی روش فک کنه بعدا قضاوت یا هرچیزی روانجام بده
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني سه شنبه، ۰۷ دی ۱۳۹۵
همیشه باید خودمون رو ب جای طرف بگذاریم.شاید ما هم اگه شرایط اون رو داشتیم همینجور رفتار می کردیم و این موجب میشه خیلی از رنجشهایی که از رفتار نامناسب افراد به دست میاریم کم بشه
0
مصطفی .
مصطفی کهن دوشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۵
دفعه اول رفتار مناسبی نداشت و دفعه دوم رفتار خوبی داشت. ولی ممکنه یه بار دیگه رفتار بدش باشه. قضاوت براساس حال فعلیه و دوری کزدن یا نزدیکی کردن به اون براساس رفتار قبلی اش هست که توب بوده یا بد بوده
0
پوژنگ پروازی
پوژنگ پروازی دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵
در اکثر موارد امکان برداشت ماندگار بسیار فوری تصمیم میگیریم و این کارشناسب و عاقلانه نیست،،،،با سپاس
توضیحات
تصور کنید به تماشای مسابقه فوتبال رفته‌اید و یک فرد منزجر کننده کنارتان می‌نشیند. او بلند فریاد می‌زند، و نوشیدنی‌اش را روی شما می‌ریزد و تیم شما را مسخره می‌کند. چند روز بعد که در حال قدم زدن در پارک هستید ناگهان باران  می‌گیرد. چه کسی پیدا می‌شود که چترش را با شما شریک شود؟ همان فردی که در مسابقه فوتبال با او  آشنا شده بودید.
آیا بر اساس برخورد دوم نظرتان را درباره او عوض می‌کنید؟

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

گوینده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.