آیا مردم با تکنولوژی‌های آینده مشکل دارند؟

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۵/۰۶ ۱۰:۳۳ ق.ظ

373

بار بازدید شده
what-is-the-idea-of-people-about-future-technology یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها پرسش‌های جدی‌ای در مورد استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای ارتقای سلامت زندگی مردم دارند.
373
آیا مردم با تکنولوژی‌های آینده مشکل دارند؟
Vidoal
آیا مردم با تکنولوژی‌های آینده مشکل دارند؟
یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها پرسش‌های جدی‌ای در مورد استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای ارتقای سلامت زندگی مردم دارند. افرادی که اعتقادات مذهبی قوی‌ای داشتند نیز با چشم‌انداز و آینده دستاوردهای تکنولوژی مشکل داشتند و آن‌ها را نوعی دخالت در طبیعت می‌دانستند.

مرکز پژوهشی پیو (Pew Research Center) در آمریکا نظرسنجی‌ای را با شرکت 4726 بزرگ‌سال آمریکایی انجام داد و نظر آن‌ها را در مورد سه تکنولوژی در حال ظهور پرسید؛ این سه تکنولوژی عبارت بودند از: تغییر دادن ژن‌ها در دوران جنینی به‌منظور کاهش شیوع بیماری‌های جدی در آینده جنین، کاشت چیپ‌های مغزی در افراد سالم به‌منظور تقویت مهارت‌های ذهنی آن‌ها و تزریق خون مصنوعی در افراد به‌منظور افزایش توانمندی‌ها و عملکردهای آن‌ها.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بیشتر با تکنولوژی‌هایی موافقند که برای حل یا تصحیح مشکلات و مسائل کنونی افراد کاربرد دارد تا رسیدن به سطح عملکردی و توانایی بیشتر.

کری فانک، نایب رئیس بخش پژوهشی مرکز پیو می‌گوید: «یکی از نتایج شگفت‌آور این نظرسنجی قدرت عقاید مذهبی در نظرات بود. ما همچنین از شباهت نظرات و پاسخ‌ها به تکنولوژی‌های مختلف شگفت‌زده شدیم. و شگفتی سوم ما هم این بود که جامعه آماری ما کاملا به تفاوت‌های ظریف بین این تکنولوژی‌ها، که هیچ‌کدام به طور عملی اجرا نشده‌اند، آگاه بود».

نتایج کلی این نظرسنجی به شرح زیر است:
  • 68 درصد در مورد مسئله دستکاری ژن‌ها ابراز نگرانی کردند و 49 درصد در مورد استفاده از آن مشتاق هم بودند.
  • 69 درصد در مورد چیپ‌های معزی اظهار نگرانی کردند و 34 درصد به آن مشتاق هم بودند.
  • 63 درصد با استفاده از خون مصنوعی مشکل داشتند در حالی که 36 درصد از این ایده هیجان‌زده هم بودند.
منبع: sciencemag
نظرات ثبت شده (1)
امیر صدساله زاده photo
امیر صدساله زاده چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۵
دستکاری چه ایرادی داره! باعث پیشرفت هم میشه احتمالا