چگونه از میان خبرهای مختلف واقعیت را تشخیص بدهیم؟

چگونه از میان خبرهای مختلف واقعیت را تشخیص بدهیم؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/10/29

21941

بار بازدید شده
How-to-choose-your-news شما چه‌طور می‌فهمید که چه چیزی در حال اتفاق افتادن در جهان است؟! 
5941
چگونه از میان خبرهای مختلف واقعیت را تشخیص بدهیم؟
Vidoal
4.49
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
sepehr manafi
sepehr manafi شنبه، 07 اسفند 1395
باید اخبار رو از سایت های رسمی دنبال کرد و نباید هر خبری رو بدون مدرک، تایید کرد
-1
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی جمعه، 06 اسفند 1395
نظر من اصلا اخبار گوش ندید مخرب ترین نوع رسانه چون ذهنتون و نگرش شما رو بهم میریزه و همراه با اعصبانیت و ناراحتیه...
0
alisina nazari
alisina nazari شنبه، 02 بهمن 1395
درایران هر اتفاقی که رخ میده،شایعات آن بصورت اغراقانه در فضای مجازی پخش ودست به دست میشه ومتاسفانه بدون مدرک وحتی با عکس های دروغین و فتوشاپ شده به ما میرسه،بایست خبرها رو از رسانه های رسمی دنبال کنیم
0
Analyst chemist
Analyst chemist پنج شنبه، 30 دی 1395
همیشه باید چند نکته را در نظر داشت: هیچ رسانه ای به طور صد در صد قابل اطمینان نیست. هر خبری هم ممکن است درصد از واقعیت را در دل خود داشته باشد اما فقط درصدی!
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني پنج شنبه، 30 دی 1395
میزان باور پذیری یک خبر در رسانه ها بستگی به اعتمادی دارد که به یک رسانه داریم.و این اعتماد تنها با شناخت و تجربه به دست میاد.شوربختانه اکثر قریب به اتفاق رسانه های دنیا به دنبال منافع خود هستند و خبرها را بر اساس منفعت خود یا پشتیبانان خود منتشر می کنند.رسانه مستقل و آزاد متاع گرانبهایی هست که به راحتی به دست نمیاد.اما در پاسخ به سوال اصلی این ویدیو باید گفت بهترین کار این است که اخبار رو از دو رسانه که با هم در تضاد فکری هستند دنبال کنیم و بعد در مورد یک موضوعات مشترک نحوه خبر رسانی این دو را مقایسه و بررسی کنیم.یکی دو ماه که این فرایند را انجام دادیم متوجه میشویم که کدام مستقل تر و صادق تر هستند
توضیحات
شما چه‌طور می‌فهمید که چه چیزی در حال اتفاق افتادن در جهان است؟!
مقدار اطلاعاتی که تنها یک کلیک با شما فاصله دارد؛ بسیار زیاد است اما مقدار وقت و انرژی که شما باید صرف تحلیل و بررسی آن‌ها کنید؛ نه! تمام اخبار و اطلاعاتی که در جهان وجود دارد ممکن است برای شما مفید نباشند مگر این‌که بدانید چه‌طور خبر بخوانید!

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

مهدی سلاجقه
مهدی سلاجقه

زبان انگلیسی خوندم. به مباحث علمی علاقه ی زیادی دارم و سعی دارم اطلاعات خودم را در مورد جهان هستی بالا ببرم و فعلاً مشغول تدریس و ترجمه هستم.

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.