چرا ما به دارایی‌هایمان وابسته هستیم؟

چرا ما به دارایی‌هایمان وابسته هستیم؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/02/10

6624

بار بازدید شده
Why-are-we-so-attached-to-our-things ژان پیاژه، یکی از بنیانگذاران روانشناسی کودکان، بعد از مشاهده‌ی خشمِ خشونت‌آمیز کودکان در هنگام جدا کردن‌ اونها از چیزهایی که مال خودشون می‌دونستن، متوجه ویژگی‌ای اساسی در مورد ذات بشر شد. حس مالکیت..
6624
چرا ما به دارایی‌هایمان وابسته هستیم؟
Vidoal
4.57
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
Mohsen Mm
Mohsen Mm دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396
خیلی عالی بود ولی بنظر ناقص میومد مطالب بیشتری باید دلیلش باشه
2
علی photo
علی دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396
خوب بود ولی فقط آزمایشاتی رو میگفت که نشون میداد ما دوست داریم وسایل رو برای خودمون نگه داریم اما چراشو نگفتین و اینکه ایا راهکاری هم هست یا نه
توضیحات
ژان پیاژه، یکی از بنیانگذاران روانشناسی کودکان، بعد از مشاهده‌ی خشمِ خشونت‌آمیز کودکان در هنگام جدا کردن‌ اونها از چیزهایی که مال خودشون می‌دونستن، متوجه ویژگی‌ای اساسی در مورد ذات بشر شد. حس مالکیت ما از همان اوان کودکی پدیدار می‌شه. چرا ما انقدر به چیزهامون وابسته می‌شیم؟‌ در روان‌شناسی پدیده‌ای معتبر به نام «اثرِ موهبت» وجود داره که بر اساس اون ما به محض تصاحب اشیاء به اون‌ها ارزشی بیشتر از اونچه که دارن رو می‌بخشیم. در یک آزمایش مشهور به دانشجویان حق انتخاب بین یه فنجان قهوه‌خوری یا یه شکلات سوئیسی به عنوان پاداش برای کمک کردن به تحقیق داده شده بود. 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوينده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.