چرا سمت راست و چپ بدن ما با هم فرق دارد؟

چرا سمت راست و چپ بدن ما با هم فرق دارد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1397/02/16

7496

بار بازدید شده
Why-are-human-bodies-asymmetrical خودتان را به دقت در آینه تماشا کنید. اگر یک خط عمودی از وسط خود رسم کنید، متوجه می‌شوید که سمت چپ و راست صورت و البته بدن شما متقارن است. یعنی دو تا چشم دارید، دو تا گوش، دوتا دست، دو تا پا. ولی درون بدن این‌شکلی نیست
5396
چرا سمت راست و چپ بدن ما با هم فرق دارد؟
Vidoal
4.12
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
محسن photo
محسن جمعه، 25 آبان 1397
کاری ک انجام میدین خیلی جذابه . گوینده ها هم خوبن
توضیحات
خودتان را به دقت در آینه تماشا کنید. اگر یک خط عمودی از وسط خود رسم کنید، متوجه می‌شوید که سمت چپ و راست صورت و البته بدن شما متقارن است. یعنی دو تا چشم دارید، دو تا گوش، دوتا دست، دو تا پا. ولی درون بدن این‌شکلی نیست. قلب ما در سمت چپ قرار گرفته، کبد سمت راست قرار دارد و معده هم در سمت چپ است. در کل هرچند ظاهر متقارنی داریم، ولی اجزاء درونی بدن ما خیلی نامتقارن قرار گرفته‌اند. بنابراین چرا بدن ما نامتقارن است؟ برای فهمیدن جواب این سوال، این ویدیو را ببینید.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.