فواید یوگا

فواید یوگا

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/03/10

14693

بار بازدید شده
benefits-of-yoga هر شخصی، به طور حتم در اطراف محل زندگی خود با یک باشگاه یوگا برخورد کرده است. این یک مد جدید و تازه است که یک مَت (زیرانداز) و شلوار مخصوص یوگا بخریم و حرکت سلام بر خورشید را تمرین کنیم. اما ...
14693
فواید یوگا
Vidoal
4.11
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
فخري  photo
فخري سه شنبه، 04 دی 1397
يك دنيا سپاس از ويديوها و محتواهاي ارزنده كه توليد ميكنيد لطفا در اين ويديو پاراناياما را (در گفتار) با پراناياما اصلاح بفرماييد پرانا به معني انرژي يا نيروي حيات و آياما به معني كنترل و هدايت كردن است و پراناياما شامل تكنيك هاي تنفسي براي هماهنگ كردن و پرقدرت كردن اين موضوع است پرانا در واقع bioenergy ازتركيب نور و حرارت و داراي فوتون هاي ابي هستش كه تجمع يون منفي داره اميدوارم ويديوي خاص محتواي پراناياما بتونيد توليد و عرضه بفرماييد با سپاس
0
ایمان  قهارپور
ایمان قهارپور سه شنبه، 08 فروردین 1396
بهبود توانایی تمرکز و خلق وخو از مزایای یوگا به شمار می رود. افرادی که یوگا کار می کنند اغلب خوشحال به نظر می رسند و تمرکز ذهنی خوبی دارند.در تحقیقات اخیر، اثرات یوگا بر افسردگی مورد مطالعه قرار گرفته اند. این اثرات مثبت به دلیل افزایش سطح اکسیژن مغز در نتیجه تمرینات یوگا است.
0
الهام سادات خاندل
الهام سادات خاندل چهارشنبه، 18 اسفند 1395
واقعا یوگا متفاوته. بر خلاف ورزش های دیگه که بعد از انجامش خسته میشین بعد از یوگا پر از انرژی هستین!
0
محمد امیر نجفقلی طهرانی
محمد امیر نجفقلی طهرانی دوشنبه، 16 اسفند 1395
بعد از چند مدت یوگا کارکردن به وضوح میتونین تغییرات رو احساس کنید ، پیشنهاد میکنم حتما امتحانش کنید
0
محبوبه قلی پور
محبوبه قلی پور پنج شنبه، 28 بهمن 1395
میشه گفت تو این دنیای شلوغ وپرسرصدا وپرتنش انجام ورزشهایی مثل یوگا برای تمرکز وآرامش جسم وجان بسیار مفیده.ولو اینکه ده دقیقه در طول روز باشه
0
ایمان ترنیان
ایمان ترنیان جمعه، 12 آذر 1395
لطفا ویدئو انگیزشی هم بزارید.ممنون.
1
کیا photo
کیا پنج شنبه، 11 آذر 1395
ممنون که تو زندگی دیگران تاثیر مثبت ایجاد می کنید..
توضیحات
هر شخصی، به طور حتم در اطراف محل زندگی خود با یک باشگاه یوگا برخورد کرده است.
این یک مد جدید و تازه است که یک مَت (زیرانداز) و شلوار مخصوص یوگا بخریم و حرکت سلام بر خورشید را تمرین کنیم.
اما ما امروز نمی‌خواهیم به بهانه پوشیدن شلوارهای یوگا، درباره یوگا حرف بزنیم، ما می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه و فقط چند دقیقه تمرین یوگا در هفته، می‌تواند شما را از نظر روانی و جسمانی شادتر و سالم‌تر کند.
پژوهش‌های  زیادی وجود دارد که قابلیت یوگا را برای بهبود سلامتی اثبات می کند. برای مثال در دانشگاه آکسفورد بر اساس مطالعات انجام گرفته به این نتیجه رسیده‌اند که کسانی که یک بار در هفته یوگا تمرین می‌کنند، دارای استرس کمتر و فشار خون متعادل‌تری هستند و شب‌ها بهتر می‌خوابند.
بر طبق نظریه سازمان ملی سلامت، یوگا نه تنها برای سلامت روان شما خوب است بلکه می‌تواند به دردهای ماهیچه‌ای و به خصوص کمر درد و حتی بهتر شدن آسم نیز کمک کند.
پس چرا تعداد افرادی که یوگا انجام می‌دهند کم است؟ بعضی‌ها می‌ترسند که حرکات یوگا خیلی سخت باشد و این ترس به دلیل شکل حرکات یوگاست. شما انسان‌هایی را دیده‌اید که مدل پروتزل خم شده‌اند و در باورتان نمی‌گنجد که شما نیز می‌توانید با تمرین حرکات یوگا به این مرحله دست پیدا کنید. این را بدانید که یوگا برای همه مناسب است و مدل‌های خیلی زیادی دارد که نام‌های بسیار سختی دارند؛ هاتائه، بیکروم، وینیاسا و غیره... چند نمونه از اسامی مدل‌های یوگا هستند.
بسیاری از این حرکات نیاز به تمرین زیادی دارند که به هنگام انجام تمرینات، خم می‌شوید، بدن شما کش می‌آید و عرق می‌ریزید، اما یوگا به سادگی می‌تواند تنها به عنوان یک ابزار مدیتیشن استفاده شود و صد البته می‌توانید از فواید سلامت روانی آن نیز بهره‌مند شوید.
اصطلاحی در یوگا وجود دارد که نامش پارایاناما است و احتمالا آن را شنیده‌اید، معنی این کلمه تمرکز روی تنفس و کشش آرام است. در دانشگاه آکسفورد به صورت خاص روی این کلمه تحقیق شده و به این نتیجه رسیده‌اند که ارتباط بسیار ظریفی با شادی دارد. هر کسی با هر سطح و مهارتی می‌تواند پارایاناما را امتحان کند و ما می‌خواهیم راجع به آن کمی بیشتر به شما توضیح دهیم و با هم آن را امتحان کنیم.
راحت و متوازن روی هر دو پاهایتان بایستید. نباید به هیچ وجه روی پاشنه یا نوک انگشتانتان بایستید. روی این حرکت تمرکز کرده و سپس روی تنفستان متمرکز شوید، عمیق نفس بکشید و سعی کنید از نفس کشیدن کوتاه پرهیز کنید. چند دقیقه فقط و فقط بر روی تنفس خود تمرکز کنید. حالا وقت آن  رسیده که تنفس‌ها و حرکت‌ها را به هم وصل کنید. در هنگام دم، دست‌های خود را بالا برده و هنگام بازدم آن‌ها را پایین بیاورید، شانه‌هایتان را نیز پایین نگه دارید و دستهای خود را راحت بگذارید. به همین سادگی. اگر مایلید 20 دقیقه زمان بگذارید و فقط همین کار را انجام دهید.
کارهای آسان، کارهای خوبی هستند اما شما می توانید به دنبال کارها و حرکات پیچیده‌تری هم باشید. در گوگل حرکت سلام بر خورشید را جستجو کنید و چند حرکت برای مبتدی‌ها پیدا کنید.
حالا که برای اولین بار یوگا را امتحان کردید، یک زمانی را صرف این حرکات کنید و ببینید چه حسی دارید.
قبل از یوگا چه حسی داشتید؟
چه نگرانی هایی داشتید؟
در مدتی که تمرین یوگا را انجام می‌دادید، چه احساسی داشتید و بعد از تمرین چی؟
در تنفس یا روحیه خود تغییری احساس می‌کنید؟
سعی کنید حداقل 10 دقیقه در روز به مدت یک هفته یوگا تمرین کنید و ببینید که در آخر هفته چه حسی دارید.
حالا بیایید با هم مرور کنیم:
ما امروز فهمیدیم که یوگا برای ذهن و بدن مفید است. اصطلاحی که امروز درباره یوگا یاد گرفتیم، پارایاناما بود که معنی آن تمرکز بر روی کشش عمیق و آرام است. ما به شما توصیه کردیم که تمرین‌های جدید یوگا را ارزشیابی کنید و دعوتتان کردیم که حداقل ۱۰ دقیقه در روز تمرین کنید و خوشحال می‌شویم تا بدانیم چه حسی دارید.