تصورات و برداشت‌های نادرست درباره‌ی تکامل

تصورات و برداشت‌های نادرست درباره‌ی تکامل

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/12/13

9199

بار بازدید شده
Myths-and-misconceptions-about-evolution دانشمندی به نام ژان باپتیست لامارک در قرن نوزدهم می‌گفت چون زرافه‌ها برای خوردن برگ‌های شاخه‌های بالایی درختان بلند گردن خود را دراز می‌کردند، کم‌کم طی چند نسل گردنشان دراز و درازتر شده است
5099
تصورات و برداشت‌های نادرست درباره‌ی تکامل
Vidoal
4.75
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
AA photo
AA یکشنبه، 19 تیر 1401
خیلی عالی و به زبان ساده بود.
0
آرش رزمجو
آرش رزمجو پنج شنبه، 17 اسفند 1396
بسیار عالی. البته قطعا بازم دوستان بسیاری تشریف میارن و میفرمایند "تکامل رو که خود غربی ها هم رد کردن"!!! چیزی که باعث میشه بسیاری از مردم نتونن تکامل رو درک کنن، علاوه بر ضعف نظام آموزشی و عدم تحقیق، باور های از پیش تعیین شده است.
0
امیر حسین برخورداری
امیر حسین برخورداری چهارشنبه، 16 اسفند 1396
کلیپ قشنگیه موفق باشی
0
فرزین اکبری
فرزین اکبری چهارشنبه، 16 اسفند 1396
فرگشت یا تکامل ؟! :/
توضیحات
دانشمندی به نام ژان باپتیست لامارک در قرن نوزدهم می‌گفت چون زرافه‌ها برای خوردن برگ‌های شاخه‌های بالایی درختان بلند گردن خود را دراز می‌کردند، کم‌کم طی چند نسل گردنشان دراز و درازتر شده است. اکنون می‌دانیم که لامارک درباره‌ی تغییر تدریجی شکل گونه‌ها در طی نسل‌ها درست فکر می‌کرد، ولی درباره‌ی مکانیسم این تغییر اشتباه می‌کرد. او انتخاب طبیعی را نادیده گرفته بود و اطلاعی از علم ژنتیک و جهش ژنتیکی نداشت. بیشتر مردم درباره‌ی فرایند فرگشت تصورات و برداشت‌هایی دارند که دقیقا منطبق بر آن‌چه دانشمندان می‌گویند نیست. برای فهمیدن آن‌ها این ویدیو را ببینید

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

سمیرا نصریون
سمیرا نصریون

مترجمی زبان انگلیسی خوندم و عاشق نقاشی‌ام. شعار من این هست که هیچ چیز، اون چیزی نیست که به نظر میاد.

گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.