آیا ما باید‌ همیشه به تصمیمات جمعی اعتماد کنیم؟!

آیا ما باید‌ همیشه به تصمیمات جمعی اعتماد کنیم؟!

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/11/02

19713

بار بازدید شده
Should-you-trust-unanimous-decisions برخلاف انتظار، بخش اعظمی از جامعه‌ی ما به رای اکثریت متکی است، خواه در مورد سیاست باشد یا تجارت یا حتی سرگرمی. بنابراین طبیعی است که فکر کنید هر چه وفاق عمومی بیشتر باشد؛ نتیجه بهتر خواهد بود و...
5713
آیا ما باید‌ همیشه به تصمیمات جمعی اعتماد کنیم؟!
Vidoal
4.54
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
نقی تسلی زاده
نقی تسلی زاده سه شنبه، 24 اسفند 1395
خوب بود
0
sepehr manafi
sepehr manafi شنبه، 07 اسفند 1395
همه تصمیماتی که یه جمع میگیره و شما به اون اعتقاد ندارید،درست نیستند چون ممکنه عقاید اون انسان ها نادرست باشه
0
mamad photo
mamad سه شنبه، 19 بهمن 1395
مرسی از زحماتتون عالی بود.واقعا مطالب سایتتون عالیه
0
یاسر سلیمی
یاسر سلیمی دوشنبه، 04 بهمن 1395
واقعا خطاهای سیستماتیک مغز در خیلی از مواقع به صورت ناخودآگاه انجام میشه، مثلا در یه تحقیق در مورد آزادی مشرو ط زندانی‌ها مشخص شد ساعتی که قاضی‌ها حرف‌های زندانی رو میشنون توی نتیجه رأی تاثیر زیادی داره.
2
Analyst chemist
Analyst chemist یکشنبه، 03 بهمن 1395
یک جمله ی بی رحمانه در مورد دموکراسی وجود داره که میگه: دموکراسی، دیکتاتوری اکثریت است بر اقلیت!! شاید یخورده زیاده روی باشه، اما حداقل پیام این جمله اینه که حتی دموکراسی (مراجعه به رای اکثریت) هم میتونه دارای اشکالات بنیادی باشه. مطمئنا دموکراسی بهترین راه حل امروزی بشر محسوب میشه، اما به هر حال ممکنه با حقیقت محض و عدالت در تناقض هم باشه.
توضیحات
تصور کنید که پلیس از ده شاهد خواسته تا دزد بانک را که در حال فرار از صحنه جرم برای لحظه‌ای دیده‌اند؛ شناسایی کنند. اگر شش نفر از آن‌ها یکی از مظنونین را انتخاب کنند؛ احتمال زیادی وجود دارد که فرد انتخاب شده مجرم واقعی باشد اما اگر هر ده نفر همان فرد را انتخاب کنند ممکن است فکر کنید مجرم را پیدا کردید اما هنوز امکان اشتباه وجود دارد!

برخلاف انتظار؛ بخش اعظمی از جامعه‌ی ما به رای اکثریت متکی است؛ خواه در مورد سیاست باشد یا تجارت یا حتی سرگرمی. بنابراین طبیعی است که فکر کنید هر چه وفاق عمومی بیشتر باشد؛ نتیجه بهتر خواهد بود و البته معمولاً تا حدی درست است. اما گاهی اوقات...

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

مهدی سلاجقه
مهدی سلاجقه

زبان انگلیسی خوندم. به مباحث علمی علاقه ی زیادی دارم و سعی دارم اطلاعات خودم را در مورد جهان هستی بالا ببرم و فعلاً مشغول تدریس و ترجمه هستم.

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.