آیا برنده‌شدن در بخت آزمایی می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند؟

آیا برنده‌شدن در بخت آزمایی می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/12/28

5249

بار بازدید شده
Would-winning-the-lottery-make-you-happier آیا برنده شدن در بخت‌آزمایی شما رو خوشحال‌تر می‌کنه؟ تصور کنین همین فردا چند میلیون دلار برنده بشین. اگه شما هم مثل خیلی دیگه از ما باشین، اون‌قدر هیجان‌زده می‌شین که نمی‌تونین خوش اقبالی خودتون رو...
5249
آیا برنده‌شدن در بخت آزمایی می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند؟
Vidoal
4.76
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
آرش photo
آرش یکشنبه، 21 خرداد 1396
سلام.خوبه از درخت ایده بگیریم و بعد رسیدن چنین نعمتی طوری استفادش کنیم که بعد سالیان دراز برای همه مفید باشه و خودمون هم بتونیم از سایه و میوش سود ببریم
0
فاطمه پیری
فاطمه پیری جمعه، 01 اردیبهشت 1396
هرچیزی در اندازه معمولش خوبه حتی خوش شانسی :)
0
نگار شرف الدین
نگار شرف الدین پنج شنبه، 17 فروردین 1396
از نظر من روی کره ی زمین هیچ انسانی وجود نداره که با برنده شدن و خوش شانس بودن ناراحت بشه. اما اینکه پول هرکسی رو خوشحال کنه فقط به دلیل شرایط زندگی در جامعه است. مسلما در جامعه ای که پول ارزش زیادی داره و اختلاف طبقاتی شدیدی حاکم است، همه ی انسان ها پول پرست میشن. هرچقدر هم که از پول بی نیاز باشن باز به دلیل شرایط جامعه میل به اندوختن اون پیدا می کنن.
0
سید مرتضی موسوی
سید مرتضی موسوی سه شنبه، 08 فروردین 1396
باسلام امیدوارم همه ما انسانها در قرعه کشیهای زندگیمون ب پیروزی برسیم . البته اگر در یک قرعه کشی برنده بشم خیلی خوشحال میشم و این خوشحالی بستگی ب هدیه ای که میگیرم نداره و فقط اون موفقیت و شانسی که داشتم ، منو خوشحال میکنه. سپاس.
0
thinker .
thinker . یکشنبه، 29 اسفند 1395
آره بخصوص تو قرعه کشی مثل لاتاری لطفا کامنتم حذف نشه
0
ادریس دانا
ادریس دانا شنبه، 28 اسفند 1395
یک میلیون دلارو میزارم بانک هم خودم حال میکنم هم به بقیه میدم حال کنم البته کارایه دیگه ای هم میکنم با اون پول ولی دیگه نمیخوام اینجا داستان تعریف کنم
0
شهرناز دلیر
شهرناز دلیر شنبه، 28 اسفند 1395
خوب درسته ولی خوب خیلی منفی هست این دید پولدار شدن و اون حس برنده شدن خودش بهترین حس که برای سالها کافیه بی پولی و پولداری آدمها زمین تا آسمون فرق داره . پولدارها استرسشون کمتره و با پولی که دارند دکتر روانشناس میرن اگه حس بدی دارند با پولشون بر طرف می کنند
0
بنیامین عزیزطولی
بنیامین عزیزطولی شنبه، 28 اسفند 1395
من به شخصه اگه در یک قرعه کشی برنده بشم، احساس خیلی خوبی پیدا میکنم؛ ولی این خوشحالی اغلب موقتی هستش.
توضیحات
آیا برنده شدن در بخت‌آزمایی شما رو خوشحال‌تر می‌کنه؟ تصور کنین همین فردا چند میلیون دلار برنده بشین. اگه شما هم مثل خیلی دیگه از ما باشین، اون‌قدر هیجان‌زده می‌شین که نمی‌تونین خوش اقبالی خودتون رو باور کنین. اما آیا این خوشی با گذشت چند سال همچنان تداوم خواهد داشت؟ شاید نداشته باشه. یک تحقیق مشهور که بر روی ۲۲ برنده بخت‌آزمایی صورت گرفته، نشون می‌ده که تنها چند ماه بعد از برنده شدن، سطح متوسط خوشحالی اونها بیشتر از یک گروه شاهد که در بخت‌آزمایی برنده نشده بودن افزایش پیدا نمی‌کرد. 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.