چه‌طور قدرت را درک کنیم؟

چه‌طور قدرت را درک کنیم؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۸/۰۱/۲۹

19486

بار بازدید شده
How-to-understand-power شما هر روز در زندگی‌تون با نظام‌های قدرتی سر و کار دارین که دیگران ساخته‌ان. آیا متوجه اونها هستین؟ آیا قدرت رو درک می‌کنین؟ می‌دونید که چرا اهمیت داره؟
5486
چه‌طور قدرت را درک کنیم؟
Vidoal
4.8
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
-2
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
قدرت درک کردنی نیست به دست اوردنیه همین...
0
محمد photo
محمد شنبه، ۲۵ دی ۱۳۹۵
خوب بود اما قدرت رو دو جا گفتین قانون در کل دستتون درد نکنه
-1
javad zandih
javad zandih چهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۵
به نظر من یکی دیگه از قدرت ها هوش
0
محبوبه قلی پور
محبوبه قلی پور چهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۵
کاملا درسته که شخصیت در قدرت نقش داره.اون چیزی که ما از افراد قدرتمند میبینیم بیشترش جنبه های شخصیتشون هست که با داشتن قدرت اون انسان فرصتی برای نمایان شدن پیدا کردن.
0
مرضیه امیری
مرضیه امیری دوشنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۵
خیلی خوب بود ولی کاش میشد گسترده تر تو ضیح میداد
0
مصطفی .
م کهن چهارشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۵
قدرت دست هر کسی باشه برنده اکثرن اونه. چون همه چی رو براساس قدرتش خودش میچینه
0
نجمه photo
نجمه دوشنبه، ۰۶ دی ۱۳۹۵
با سلام و خسته نباشید ویدئو هاتون عالی هستند کاش تمام مطالب یا به صورت تصویری یا صوتی بودن نوشتاری کمی وقت گیر تر هست ممنون
0
Tomorrow photo
Tomorrow یکشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۵
جا داره دوباره جمله رییس جمهور معروف امریکا آبراهام لینکلن رو که جنبه روان شناسی هم داره تکرار کنم : اگر میخواهید شخصیت کسی را امتحان کنید به او قدرت دهید ... . خودتون اول تیتر گفتید که نظام ها و قدرت هایی که دیگران ساختن ... این نشون میده که پس در نهایت بازم خود مردم یک کشور هستن که قدرت را مشخص میکنن و میسازن . مثلا المان امروز شخصی مثل هیتلر رو بازتاب و قبول نخواهد کرد ولی چند قرن پیش باتوجه به شرایط المان و دنیا و مردم المان و دنیا چرا . برای همین به نظر من مهم ترین و اصلی ترین عامل برای تعین قدرت درریک کشور و حکومت و سیاست آن خود مردم هستند و نقش اصلی رو ایفا میکنند . و این به این معنی است که هر حکومتی بازتاب مردمش است! پس با عوض شدن و درست و خوب شدن مردم یک کشور حکومتش و قدرتش هم خود به خود خوب و عوض میشه . پس در نتیجه هر حکومت و کشوری شبیه مردمش است ...
0
رضا photo
رضا شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
با تیتر قشنگ منو گول زدید فیلم‌رو باز کردم اخرشم به جواب‌سوال تیتر کانال تلگرام تون نرسیدم پس چی شد چگونه جدی گرفته شویم؟؟؟؟؟؟؟
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
(پاسخ) سلام، ما هیچ تغییری در عنوان انگلیسی ثبت شده در وب‌سایت TED  اعمال نکردیم! How to understand Power را چه‌طور قدرت را درک کنیم؟ ترجمه کردیم و توضیحات دقیقه اول و دوم ویدئو را در بخش توضیحات کوتاه اضافه کردیم.
ما تا این لحظه از ترفند گول زدن کاربر استفاده نکرده و نخواهیم کرد.
0
الیاس جعفری
الیاس جعفری شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
عالی بود و ایکاش منابعی هم برای پردازش و گسترش انواع قدرت معرفی می شد
توضیحات
شما هر روز در زندگی‌تون با نظام‌های قدرتی سر و کار دارین که دیگران ساخته‌ان. آیا متوجه اونها هستین؟ آیا قدرت رو درک می‌کنین؟ می‌دونید که چرا اهمیت داره؟
قدرت چیزیه که اغلب راحت نیستم درباره‌اش حرف بزنیم.  این مخصوصاً در زندگی مدنی‌مون صادقه،  این که چه‌طور در یک اجتماع با هم زندگی می‌کنیم. در یک جامعه‌ی مردم‌سالار، قراره قدرت در اختیار مردم باشه، همین و بس.  هر حرف دیگه‌ای درباره‌ی قدرت و این که واقعاً اون در چنگ کیه، زشت و حتا بد به نظر می‌رسه.
اما قدرت چیزی نیست که ذاتاً  بیشتر از آتش یا فیزیک خوب یا بد باشه.  اون چیزیه که هست.  چیزی که بر نحوه‌ی عمکلرد هر  شکلی از حکومت تاثیر می‌گذاره. اونه که تعیین می‌کنه چه کسی  قواعد بازی رو مشخص کنه. پس درک شیوه‌ی عملکرد قدرت  برای موثر بودن، جدی گرفته شدن  و جلوگیری از هر جور سوءاستفاده اهمیت زیادی داره.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

لینک منبع

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.