سرگذشت قانون ارشمیدس

سرگذشت قانون ارشمیدس

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۸/۰۲/۲۴

23038

بار بازدید شده
The-real-story-behind-Archimedes-Eureka وقتی صحبت از کشف بزرگ ارشمیدس می‌شود احتمالا شما همچین چیزی به ذهن‌تان می‌آید. اما این‌طور که معلوم شده، احتمالا این ماجرا بیشتر به این شکل بوده. در قرن سومِ پیش از میلاد، هیرو، پادشاهِ سیراکوز...
10038
سرگذشت قانون ارشمیدس
Vidoal
4.86
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
ستایش photo
ستایش شنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
خیلی جالب بود فقط میشه لطفا اسم موزیکی که روز کلیپ هست رو بگین؟
1
روزبه photo
روزبه سه شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۷
عالی بود اگر امکانش هست ویدیویی علمی با موضوع The invisible motion of still objects - Ran Tivony را ترجمه کنید . با سپاس.
1
parsa photo
parsa شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
عالی عالی عالی عالی بود خیلی ممنون
1
علی دهقانی
علی دهقانی سه شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
یه چیزی که من درباره این قانون میدونستم این بود که در این کار ارشمیدس فهمید که تاج، آب بیشتری جابجا می کند. یعنی طلای خالص نیست! ظاهرا ارشمیدس این کار را برای شمش نقره نیز تکرار کرد و دید که در این حالت آب بیشتری جابجا می شود و نتیجه گرفت که تاج از مخلوط طلا و نقره ساخته شده است.
1
رضا مشایخی
رضا مشایخی سه شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
به نظرمن نصف کشفیات و اختراعات دنیا اتّفاقی بودند XD
1
sepehr manafi
sepehr manafi شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۵
(پاسخ) موافقم... خود قانون ارشمیدس اتفاقی کشف شد
2
علیرضا photo
علیرضا دوشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
مرسی از محتویات خوب سایتتون. این ویدیو توی درس اصل ارشمیدس در دبیرستان کمکم کرد. از این ویدیو هایی که با محتویات درسی ما سازگاری بیشتری داره بیشتر قرار بدین. با تشکر از سازندگان فیلم و ویدیوال
توضیحات

وقتی صحبت از کشف بزرگ ارشمیدس می‌شود احتمالا شما همچین چیزی به ذهن‌تان می‌آید. اما این‌طور که معلوم شده، احتمالا این ماجرا بیشتر به این شکل بوده. در قرن سومِ پیش از میلاد، هیرو، پادشاهِ سیراکوز، ارشمیدس را برای نظارت یک پروژه‌ی مهندسی بسیار بزرگ و بی‌سابقه انتخاب کرد. هیرو سفارش ساخت یک کشتی بادبانی به اسم سیراکوز را داده بود که ۵۰ برابر بزرگتر از کشتی‌های جنگی مرسوم در دوران باستان بود. هیرون می‌خواست بزرگترین کشتی تاریخ را بسازد و آن را به عنوان هدیه به فرعون یونانی تبار مصر یعنی بطلمیوس تقدیم کند.

گردآورنده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.