اکسل یا اکسس بخش اول: ایجاد ارتباط بین اطلاعات

دوره: آشنایی با قابلیت‌های منحصر به فرد نرم افزار اکسس

فصل 1. اکسل یا اکسس بخش اول: ایجاد ارتباط بین اطلاعات

نوید

امین آقایی

یکشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

10221

بار بازدید شده
سرعت نمایش
توضیحات
امکان ایجاد Relation Ship (ارتباط) بین جدول ها ، توانایی از یک بانک اطلاعاتی است ، شما در اکسل با فرمولی به نام VlookUp به صورت محدود می تونید از این ویژگی استفاده کنید، ولی با استفاده از قدرت بالای ایجاد ارتباط بین جداول اکسس میتونید ارتباط پایدار و فوق العاده ای بین اطلاعات ایجاد کنید.
برای درک بهتر این مطلب به معرفی نرم افزار مشتریان اکسس میپردازیم، در این برنامه اطلاعات مشتریان یک شرکت ثبت شده و این اطاعات را میتونید به صورت لیست و با کلیات و یا به صورت جزئیات هر مشتری داشته باشید. توی این مثال میبینید که بین استان و شهرهای یک استان میشه ارتباط برقرار کرد یا ارتباط بین یک مشتری و رابطها را بر قرار کرد.
 
سوالات و نظرات کاربران
0
کامران اسدپور
کامران اسدپور شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
( نظر) سلام، ممنون از آموزش دقیق و کاربردیتون میخوام لیست فرزندان به همراه تاریخ تولد اونها همچنین لیست وسایل نقلیه و مدل وسیله نقیله مشتریهام رو ایجاد کنم. چطور این کار رو میتونم انجام بدم؟
0
نوید امین آقایی
نوید امین آقایی شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
(پاسخ) جواب هر دو مثل همه ، 1- جدول والدین را درست میکنید و برای هر والد یک کلید درست میکنید 2- جدول فرزندان به همراه اطلاعات فرزندان و تلفن را درست میکنید و یک فیلد به نام شماره کلید والد درست میکنید. 3- در بخش RelationShip کد والد را به کد شماره کلید والد وصل میکنید.