شهرهای کدام کشورها پاک‌ترین هوای دنیا را دارند؟

شهرهای کدام کشورها پاک‌ترین هوای دنیا را دارند؟

میلاد

شکیب

1395/10/29

6829

بار بازدید شده

۴- استرالیا: ۱۵ شهر

۴- استرالیا: ۱۵ شهر
دو شهر بزرگ استرالیا پایین‌ترین میزان آلودگی هوا را در این کشور دارند. در واقع، حتی ۵ شهر آلوده این کشور هم میانگین سالانه PM2.5 دارند که این میانگین‌ها از نظر WHO در حد سالم است. دلیل تمیزی هوا در استرالیا این موضوع است که طبق قانون این کشور میانگین سالانه PM2.5 نباید بیش‌تر از ۸ µg/m3 باشد.
سوالات و نظرات کاربران
0
فاطمه حسینی
فاطمه حسینی چهارشنبه، 17 خرداد 1396
سلام لطفا عکس بیشتر بزارید ممنونم مثل همیشه عالی
0
نگار شرف الدین
نگار شرف الدین یکشنبه، 20 فروردین 1396
امیدوارم روزی ایران هم در این لیست جایی داشته باشه
0
نرگس ابارشی
نرگس ابارشی چهارشنبه، 25 اسفند 1395
عجیبه اکثرا این شهرها شهرهای بزرگی در جهان محسوب میشن اونجا میشه ی نفس سالمی کشید ولی تهران یا شهرهای بزرگ ایران چی ؟ مخصوصا پاییز و زمستون که جای نفس کشیدن نیس
0
سارا قیصری
سارا قیصری یکشنبه، 22 اسفند 1395
امیدوارم ماهم این مسئله هوای پاک رو مد نظر قرار بدیم
0
sepehr manafi
sepehr manafi شنبه، 07 اسفند 1395
من یه جایی خونده بودم انگلیس هم هوای پاکی داره.از قرون وسطی به بعد خیلی خوب تونستن زباله هاشون رو کنترل کنن و شهرهای تمیزی داشته باشن.
0
احسان خدابخشی
احسان خدابخشی پنج شنبه، 05 اسفند 1395
آمریکا تو همه چیز اوله همیشه ..
0
مهدی ترابی پاریزی
مهدی ترابی پاریزی شنبه، 02 بهمن 1395
سلام حتما توی دنیا شهرهای پاکیزه زیادی وجود دارد.در ایران هم هست.چرا نامی از این شهرها نیست؟من فکر میکنم آمار فوق دارای مشکل است.
0
Eli Mehr
Eli Mehr یکشنبه، 03 بهمن 1395
(پاسخ) با کامنت شما موافقم
0
امیر محمد شهسوارانی
امیر محمد شهسوارانی سه شنبه، 05 بهمن 1395
(پاسخ) در این مورد 3 نکته به ذهنم رسید: 1. ممکنه اصلاً ایران در این حوزه reluctance داشته باشه؛ یعنی مایل به همکاری نبوده در این طرح به هر دلیل. 2. ممکنه ایران امکان و ابزارهای مطمح نظر WHO برای این سنجش خاص را نداشته و یا در بازه زمانی این تحقیق نتونسته این اطلاعات رو برسونه 3. ممکنه واقعاً ما حتی 4 شهر رو با این حداثل ویژگی های نداریم. شاید کار بهتر مراجعه به منبع اصلی و مطالعه اصل گزارش هست (سایت WHO بطور کامل تمام فرایند و ادله و حتی شیوه ارزیابی رو مینویسه)
0
Mohsen Mm
Mohsen Mm پنج شنبه، 07 بهمن 1395
(پاسخ) خب شاید 4 شهر اری از الودگی و پاک هم نداریم چیز عجیبی نیست
0
مجید قربانی
مجید قربانی یکشنبه، 03 بهمن 1395
این تحقیق تنها یکسری پارامترهای خاص رو اندازه گیری کرده. پیش خودمون سوال میشه که آیا ایران نباید توی این لیست قرار بگیره؟ و واقعیت جواب خیر رو به همراه داره. مشکل ریزگرد و آلودگی در ایران به مراتب خیلی زیاده... چون عملا واکنش مناسب در قبالش نداریم. همین الان توی هر شهر بزرگ و کوچکی تو ایران گاها یا دائما به ترافیک برخورد میکنیم... این یعنی تعداد ماشینهای زیاد. و حتی اگر ماشینهامونم کاملا استاندارد باشه تفاوت فراوانی داریم با شهری که هیچ ماشینی توش کار نمیکنه، کارخونه آلوده کننده نداره، پوشش گیاهی و محیط اطراف مناسبتری داره.
0
jack'll photo
jack'll چهارشنبه، 29 دی 1395
هر کشوری شبیه مردمش است