آغاز همه چیز

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۶/۲۱ ۰۲:۴۲ ب.ظ

26361

بار بازدید شده
The-Beginning-of-Everything مهبانگ ( انفجار بزرگ) .نظریه‌ای که معتقد است جهان به طور ناگهانی متولد شده و بی‌نهایت نیست. تا اواسط قرن بیستم اغلب دانشمندان معتقد بودند که جهان بی‌نهایت و بدون سن است تا اینکه نظریه نسبیت اینشتین...
1111
آغاز همه چیز
Vidoal
سرعت نمایش
نظرات ثبت شده (4)
محمدرضا  photo
محمدرضا دوشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۵
سلام سايت شما فیلم های قشنگ و آموزنده ای نشان میده ولی هر چیز قشنگی درست نیست، باید سعی کنیم صحیح ببينيم! مثلاً اکثر مردم جهان معتقد به این هستند که حضرت عیسی فرزند خداست، آیا درسته؟ و اگر اکثریت بگن که انفجار بزرگ درسته، آیا این صحيحه؟! صراحتا در قرآن آمده خالق زمین و آسمان خداست و اون اینها رو این گونه چیده. و هيچ انفجار اتفاقی در کار نبوده و نظر انفجار بزرگ متعلق به ضد خدا هاست. دقت کنیم ممنون از وقتی که صرف کردید.
مهدی عبدی photo
مهدی عبدی پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
عالی بود... تصور کنید همونطور که میشه واسه عدد1 صفر گذاشت و تا بینهایت میتونیم ادامه ش بدیم و محدودیتی وجود نداره ابتدا هم بینهایت باشه انتها هم بی نهایت باشه علم هم بینهایت باشه بزرگی دنیا بی نهایت باشه ریز بودن دنیاهم بی نهایت باشه اونوقت ما همون درکی رو از دنیامون میتونیم داشته باشیم که یه باکتری از میزبانش داره... شاید تکامل انسانهای آینده بتونه کمکی بهشون تو درک دنیا بکنه که در اون صورت همون تصوری رو نسبت به ما خواهند داشت که ما نسبت به اجداد تک سلولی مون داریم ولی موضوع اوجا نگران کننده میشه که اون هم تا بینهایت ادامه داشته باشه واقعا عجیبه ... شاید مرگ جواب همه چیز رو بده .. به هر حال خوشحالم از اینکه میدونم که نمیدونم.
mohammad Mohebi moghadam photo
mohammad Mohebi moghadam پنج شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۵
ما راهکار عالم برای درک خودشیم 👌👏👏 چه جمله قشنگی
البرز photo
البرز جمعه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۵
با سپاس از ترجمه و توزیع ویدیوهای مفید و آموزنده شما. دقیقن چیزیست که نسل جوان ایرانی به اون احتیاج داره که بتونه جهان پیرامون خودش رو بشناسه وازاین شناخت بیاموزه که واقعیت های زمینی(مادی) سخت تر از اون هست که بشه اونها رو انکار کرد. در ویدیوی آغاز همه چیز ”برابر نهاد”(معادل) واژه Big Bang مَه بانگ گفته شد که درست آن مِه بانگ است. پیروز باشید
توضیحات
مهبانگ ( انفجار بزرگ) .نظریه‌ای که معتقد است جهان به طور ناگهانی متولد شده و بی‌نهایت نیست.
تا اواسط قرن بیستم اغلب دانشمندان معتقد بودند که جهان بی‌نهایت و بدون سن است تا اینکه نظریه نسبیت اینشتین دید بهتری نسبت به جاذبه جهان به ما داد و ادوین هابل کشف کرد که کهکشان‌ها در حال دور شدن از یکدیگر هستند.

تهيه‌کننده

Kurzgesagt In a Nutshell
تهيه‌کننده

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
مترجم,گوينده

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
تدوين‌گر

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.