لذت یا رنج! واقعیت زندگی!

لذت یا رنج! واقعیت زندگی!

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۱۰/۰۸

15466

بار بازدید شده
Would-you-opt-for-a-life-with-no-pain تصور کنین که می‌تونستین مغزتون رو به ماشینی وصل کنین که برای باقی عمر نهایت لذت رو به شما می‌داد. اگر امکانش بود، آیا حاضر بودین چنین هستی‌ای رو انتخاب کنین؟
4966
لذت یا رنج! واقعیت زندگی!
Vidoal
4.65
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
Fakhr Es
Fakhr Es شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۸
ما به دلیل باید ها و انتظاراتی که در ذهن خود ساخته ایم از دیگران ناراحت میشویم ، اگر شما تبدیل به انسانی شوید که توهم خود را قائم بر طبیعت میبیند قطعا ضربه خواهید خورد . در نتیجه هر دو طرز فکر اشتباه است . حقیقت این است که دنیا یک مهمانی است و شما مهمانش، نباید حس مالکیت داشته باشید . هر چه پیش آید خوش آید
0
پوریا علیخانی
پوریا علیخانی دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
حقیقت رو انتخاب می کنم.
-1
مرتضی تبریزی
مرتضی تبریزی شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۵
باید از زندگی لذت برد چون دنیا دو روزه .
1
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
به نظرم برای رسیدن به یه زندگی ایده ال با خوردن و خوابیدن نمیشه بهش رسید باید برای اهدافت بجنگ سختی و چالش ها رو تحمل کنی تا به اون چیزی که میخوای برسی در پس هر سختی اسانی هست
0
ستار photo
ستار پنج شنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۵
معمولا حرکت در اختلافهاست مثلا اختلاف فشار باعث حرکت مایعات میشه یا اختلاف دما باعث انتقال گرما میشه و حتی اختلاف ولتاژ باعث جریان الکتریسته میشه پس فکر میکنم واسه جریان داشتن زندگی به درد هم نیاز داریم تا لذت معنی دار بشه بدون مفهوم تاریکی، نور هیچ معنی نخواهد داشت پس وجود درد هم واسه معنی لذت نیازه.
-1
روح الله حسین پور بوئینی
روح الله حسین پور بوئینی پنج شنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۵
از زندگیت لذت ببر که یکبار بیشتر زندگی نمیکنی
0
mahdi rahimi
mahdi rahimi شنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۵
مفید و اموزنده
0
شهرزاد حسامی ارانی
شهرزاد حسامی ارانی جمعه، ۲۴ دی ۱۳۹۵
ویدئو خیلی واضح و گویا نبود.
0
علی photo
علی پنج شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۵
اندیشه‌ای که توی این ویدئو هست ناقصه, اینکه زندگی معمولی و سطحی که ساخته ذهن و تجربیات ذهنی هست رو به ذات زندگی ربط میده مشکل داره, قطعا کسی که توی یک رابطه عاشقانه شکست میخوره و نابود میشه نمیتونه ذات زندگی و لذت سرشارش رو تجربه کنه. ذات زندگی چیزی جز لذت نیست, اصلا رنجی وجود نداره اما اینو یک ذهن ساده نمیتونه تجربه کنه, ذهن درد رو بخاطر ایمنی بدن حس میکنه و رنج رو بخاطر جاه‌طلبی, شکست در آسایش و خیلی چیزای دیگه. وقتی این فیلمها رو میبینم بیش از پیش به حماقت افراد علمی پی میبرم, حماقتی که نتیجه عدم آگاهی از ذات زندگیه, عملا خیلی از ما توی این دورانی که علم رو پرچمدار حقیقت میدونیم چیزی جز ذهن نیستیم و از ذات انسان بودن و حتی پاره‌ای از حیات بودن بسیار دوریم.
0
Pooria Teimoory
Pooria Teimoory جمعه، ۱۰ دی ۱۳۹۵
پس وجود درد لذت رو نفى ميكنه و واقعيت حاصله؟
1
علی گلستان photo
علی گلستان پنج شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۵
من زندگی عادی رو انتخاب میکنم و حس میکنم همین زندگی عادی و واقعی بهتر و لذت بخش تر از لذت ماشینی هستش .
0
saeed qasemi
saeed qasemi پنج شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۵
خيلي واضح و روشنه كه درد و رنج هم نيازه حداقل واسه اينكه بتونيم لذت هارو اونطوري كه بايد حس كنيم. وقتي صرفاً لذت باشه خيلي زود يك نواختي حاكم ميشه و ارزش اون لذت ها از بين ميره.
0
Analyst chemist
Analyst chemist چهارشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۵
حقیقت یا لذت؟ من لذت رو ترجیح می دم. حقیقت هر چی می خواد باشه...
0
مصطفی .
م کهن چهارشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۵
توضیح در موردش سخته.اینکه تو اون دنیای ماشینی فقط لذت باشه چه شکلی میشه
توضیحات
تصور کنین که می‌تونستین مغزتون رو به ماشینی وصل کنین که برای باقی عمر نهایت لذت رو به شما می‌داد. اگر امکانش بود، آیا حاضر بودین چنین هستی‌ای رو انتخاب کنین؟ این همون سوالیه که رابرت نوزیکِ فیلسوف با یک آزمایش ذهنی به اسم «ماشین تجربه» اون رو مطرح کرد. این آزمایش از ما می‌خواد تا دنیایی رو تصور کنیم که در اون دانشمندان ماشینی رو ساختن که زندگی واقعی رو طوری شبیه‌سازی می‌کنه که فقط تجربه‌های مربوط به لذت رو به ما وعده می‌ده و در اون از درد خبری نیست...

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.