دسته‌های بزرگ ماهی چگونه به صورت هماهنگ شنا می‌کنند؟

دسته‌های بزرگ ماهی چگونه به صورت هماهنگ شنا می‌کنند؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۱۱/۱۹

17690

بار بازدید شده
How-do-schools-of-fish-swim-in-harmony دسته‌های بزرگ ماهی چطور به صورت هماهنگ شنا می‌کنند؟ سلول‌های کوچک مغز شما چطور افکار، خاطرات و خودآگاهی شما را رقم می‌زنند؟ نکته‌ی عجیب اینجاست که هر دویِ این پرسش‌ها یک پاسخ دارند: پدیده‌ی «نوخاستگی»...
4190
دسته‌های بزرگ ماهی چگونه به صورت هماهنگ شنا می‌کنند؟
Vidoal
4.14
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
بنیامین عزیزطولی
بنیامین عزیزطولی سه شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
واقعا مسحور کننده بود!! راز خلقت واقعا شگفت انگیزه!!
0
منصور سلمانی زاده
منصور سلمانی زاده شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
زیبای دریا و رازهای آن تموم نشدنیهه بی شک .
0
mehdi oraki
mehdi oraki جمعه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۵
خیلی زیبا بود
0
sepehr manafi
sepehr manafi شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۵
واقعا این خودش واسم یه سوال بود...پرنده ها هم اینطوری پرواز میکنن یا نه؟؟
0
مرتضی تبریزی
مرتضی تبریزی جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
دنیای زیرآب واقعا دنیای جالب و عجیبیه .
0
مهدی میلانی
مهدی میلانی یکشنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
بسیار عالی... بغضی از ویدئوها رو مثل این باید چندبار نگاه کرد تا کامل درک کرد! اگر به زبان ساده تر باشه بزرگترها هم برای دیدنش اشتیاق خواهند داشت!
0
سميرا جواهريان
سميرا جواهريان جمعه، ۲۲ بهمن ۱۳۹۵
اين ويدئو به نظرم به طوري در واقع داره نظريه هولوگرافيك رو تعريف مي كنه به زبان ساده تر همانطور كه در انتهاي ويدئو گفته شد اين در مورد انسانها هم صدق مي كنه اينكه خودمون رو بخشي از كل ببينيم و بدونيم تغييرات فردي ما در هر سمت و سويي در كل تاثير داره و باز اثرات تغييرات در كل در ما نيز تاثير ميذاره
0
محمد صادق آشیانه
محمد صادق آشیانه چهارشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
خیلی جالب بود همیشه وقتی ویدیویی راجب چیزهای ریز و مولوکولی میبینم به این فکر میکنم که حتما درمورد اجسام بزرگ و نجومی هم باید همین طوری باشه سوالی که برام به وجود میاد اینه که اون اجسام بزرگ باعث شدن اجسام داخلشون مثل خودشون حرکت کنن یا برعکس اجسام درونی باعث به وجود امدن نظم و این حرکات شدن
0
ایمان  قهارپور
ایمان قهارپور سه شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
امروزه ثابت شده است كه هر ماهی به حركت ماهی دیگر پاسخ می دهد. و حتی بعضی محرك ها از جمه فرومونها مسئول این كار هستند. مثلا اگر یك ماهی به جهت دیگر حركت كند تمام ماهی های دیگر هم این را حس كرده و همه بر طبق حركت آن حركت می كنند. قرار گرفتن چشم ها در كنار سر به ماهیان اجازه می دهد كه به آسانی آنچه در جلو آنها است را ببینند و بر طبق آن حركت كنند.
توضیحات

دسته‌های بزرگ ماهی چطور به صورت هماهنگ شنا می‌کنند؟ سلول‌های کوچک مغز شما چطور افکار، خاطرات و خودآگاهی شما را رقم می‌زنند؟ نکته‌ی عجیب اینجاست که هر دویِ این پرسش‌ها یک پاسخ دارند: پدیده‌ی «نوخاستگی» یا «ظهوریافتگی»، که یعنی پیدایش خود به خودیِ اعمال و رفتار‌های پیچیده در گروه‌های بزرگی از اجزای ساده. ماهی‌ها هم مثل خیلی از جانوران به طور گروهی زندگی می‌کنند، اما این فقط به این خاطر نیست که آنها از مصاحبت هم لذت می‌برند. این به بقای اونها مربوط می‌شود. 
 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.