جهان چگونه می‌میرد؟

جهان چگونه می‌میرد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/12/20

11802

بار بازدید شده
The-death-of-the-universe فکر می‌کنید این کیهان بزرگ ما با تمام کهکشان‌ها و ستاره‌هایش که بی پایان به نظر می‌رسد، چگونه نابود شود. شاید تصورش برای‌تان سخت باشد، اما میلیاردها سال بعد بالاخره این اتفاق می‌افتد
4102
جهان چگونه می‌میرد؟
Vidoal
4.8
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
1
محمد جواد  شاکری
محمد جواد شاکری پنج شنبه، 11 بهمن 1397
عالی و بی نظیر
4
toahang photo
toahang شنبه، 04 فروردین 1397
بسیار عالی و خواندنی بود 
2
فائزه بابانژاد
فائزه بابانژاد شنبه، 04 فروردین 1397
بسیار عالی
توضیحات
فکر می‌کنید این کیهان بزرگ ما با تمام کهکشان‌ها و ستاره‌هایش که بی پایان به نظر می‌رسد، چگونه نابود شود. شاید تصورش برای‌تان سخت باشد، اما میلیاردها سال بعد بالاخره این اتفاق می‌افتد. شکل، محتوا و آینده‌ی این جهان به طرز پیچیده و ظریفی به هم مرتبط و وابسته هستند؛ طوری که ما با مشاهده و بررسی شکل و انرژی ذرات آن می‌توانیم حدس بزنیم که جهان چگونه می‌میرد. ما می‌دانیم که جهان عمدتا تخت است. همچنین می‌دانیم که از ماده‌ی باریونی تشکیل شده (تقریبا تمام ماده‌هایی که ما در زندگی روزمره به آنها برمی‌خوریم یا تجربه می‌کنیم، ماده‌ی باریونی هستند. باریون در واقع گروهی از ماده‌ها است که شامل اجزای اتم هم می‌شود). اما بخش عمده‌ای از جهان ما را ماده‌ی تاریک و انرژی تاریک تشکیل داده؛ جهان ما به طور پیوسته منبسط می‌شود تا اینکه در نهایت ستاره‌ها در یک پوچی سرد نابود می‌شوند. در این ویدیو زیبایی این پایان تاریک توضیح داده شده

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

هادی بیانی‌فر
هادی بیانی‌فر

در دانشگاه هنر تهران، ادبیات نمایشی خوندم و عاشق مسافرت هستم.

گوينده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

صدابردار,تدوين‌گر

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.