جهان هستی چگونه بوجود آمد؟ - به زبان ساده

جهان هستی چگونه بوجود آمد؟ - به زبان ساده

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

8395

بار بازدید شده
The-beginning-of-the-universe کیهان‌شناسان می‌گویند که جهان هستی میلیاردها سال پیش از انفجاری بزرگ بوجود آمد. انفجاری که از یک نقطه‌ی خیلی کوچک شروع شد. اکنون همه‌ی کهکشان‌ها و ستاره‌هایی که می‌بینیم بازمانده‌های آن انفجار عظیم هستند.
4795
جهان هستی چگونه بوجود آمد؟ - به زبان ساده
Vidoal
4.57
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
-1
رامین photo
رامین جمعه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
بیشتر بدرد بچه های مدرسه ای میخوره.
1
پون photo
پون دوشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
خوب بود
0
matin fattahi
matin fattahi چهارشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
کلیپ کوچک و با مزه ای بود ولی زمینه سیاه اون از جذابیتش کاسه بود ..درسته کهکشان سیاه است ولی یک کلیپ ساز باید روانشناسی رنگها رو هم در نظر بگیره ...بهر حال ممنون امیدوارم نقد من مفید واقع بشه
1
آرش رزمجو
آرش رزمجو شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
بسیار عالی. مستند Particle Fever محصول 2013 هم بسیار خوب در مورد ذرات بنیادی و برخورد دهنده بزرگ هادرونی توضیح میده.
توضیحات
کیهان‌شناسان می‌گویند که جهان هستی میلیاردها سال پیش از انفجاری بزرگ بوجود آمد. انفجاری که از یک نقطه‌ی خیلی کوچک شروع شد. اکنون همه‌ی کهکشان‌ها و ستاره‌هایی که می‌بینیم بازمانده‌های آن انفجار عظیم هستند. البته مدت زمان خیلی زیادی نیست که این قضیه را می‌دانیم. در حقیقت کمتر از یک قرن پیش متوجه شدیم کهکشان‌ها از هم دور می‌شوند و از روی آن نتیجه گرفتیم جهان در حال منبسط شدن است، پس حتما نقطه‌ی شروعی داشته. ماده‌ای که در آن نقطه‌ی شروع وجود داشت اصلا شبیه به ماده‌ای که در اطراف خود می‌بینیم نبود. بعد از انفجار بود که همه‌ی این اتم‌ها، مولکول‌ها و ساختارهای بزرگ عالم ساخته شدند. برای اینکه درباره‌ی چگونگی پیدایش عالم هستی بیشتر بدانید، این ویدیو را ببینید

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

هادی بیانی‌فر
هادی بیانی‌فر

در دانشگاه هنر تهران، ادبیات نمایشی خوندم و عاشق مسافرت هستم.

گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

صدابردار,تدوين‌گر

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.