اهمیت آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها

اهمیت آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۱۱/۳۰

12120

بار بازدید شده
Why-wildfires-are-necessary روزگاری بود که نیاکان ما پیش از به هم کوبیدن سنگ چخماق و فولاد فقدان آتش را در زندگی‌ سردشان احساس می‌کردند. اما انسان‌شناسان معتقدند که انسان‌های نخستین به آتش‌سوزی جنگل‌ها که ناشی از رعد و برق بود..
3620
اهمیت آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها
Vidoal
4.19
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
محسن موسوی
محسن موسوی پنج شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۵
بی نهایت قشنگه . خواسته هایی که اجداد ما از زندگی داشتن تا خواسته های ما از دنیا
0
hossin kaabi
hossin .k یکشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
موندم چرا جنگل بان ها بجای بریدن درخت اونو میسوزونن چوم اگ ببرن هم پول بدست میارن هم بحران ازدست دادن جنگل هارو مقداری کاهش میدن هم ضرر هی کمتری به جنگل و حیوانات جنگل میرسه
0
علی مشایخی
علی مشایخی یکشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
آگه آتیش بگیر جنگا جدیدی درست میشه، این خوبه اما اگه همون قبلیه بمونه چی میشه؟ بهتره آتیش نگیره
0
فرشاد شایسته
فرشاد شایسته یکشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
خیلی جالب بود من نمی دونستم که آتش سوزی هم میتونه به جنگلها کمک کنه البته در ویدئو بالا فقط در مورد جنگل کاج صحبت شده است و نگفته آیا آتشسوزی کلا برای همه جنگلها مفیده
0
Mohsen Mm
Mohsen Mm شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
عجب دیدی زاویه دید خوبی بود
توضیحات
روزگاری بود که نیاکان ما پیش از به هم کوبیدن سنگ چخماق و فولاد فقدان آتش را در زندگی‌ سردشان احساس می‌کردند. اما انسان‌شناسان معتقدند که انسان‌های نخستین به آتش‌سوزی جنگل‌ها که ناشی از رعد و برق بود متکی بودند و از این پدیده برای جمع‌آوری زغال و شاخه‌های شعله‌ور استفاده می‌کردند. آتش به آنها قابلیت پختن غذا و پاکسازی زمین را ‌داد و به محور اصلی آئین‌ها و سنت‌های آنها بدل شد. پس این احتمال وجود دارد که انسان‌های نخستین به جای این‌که آتش‌سوزی جنگل‌ها رو به چشم چیزی صرفاً بد و مخرب نگاه کنند، آن را گرامی می‌داشتند. با این‌حال تنها انسان‌ها نبودند که از این پدیده‌ی طبیعی بهره می‌بردند. 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.