تربیت رانندگان بهتر با بازی‌های کامپیوتری

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۴/۲۷ ۰۵:۳۵ ب.ظ

472

بار بازدید شده
playing-games-can-improve-your-motor-skills یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که بازی‌های کامپیوتری اکشن مهارت‌های دیداری-حرکتی افراد را پرورش می‌دهد؛ مهارت‌هایی که به‌ویژه برای رانندگی‌ و فعالیت‌های مشابه مفید است.
472
تربیت رانندگان بهتر با بازی‌های کامپیوتری
Vidoal
تربیت رانندگان بهتر با بازی‌های کامپیوتری
یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که بازی‌های کامپیوتری اکشن مهارت‌های دیداری-حرکتی افراد را پرورش می‌دهد؛ مهارت‌هایی که به‌ویژه برای رانندگی‌ و فعالیت‌های مشابه مفید است.

تاکنون تحلیل‌های کمی در مورد ارتباط میان کنترل روی مهارت‌های دیداری-حرکتی و بازی‌های کامپیوتری انجام شده، اما پژوهش‌گران می‌گویند که وقت گذراندن پای کنسول‌هایی مانند پلی‌استیشن و اکس‌باکس راهی ارزان و ساده برای آموزش و آمادگی افراد برای حضور در جاده است.

برای بخش اول این پژوهش، از یک شبیه‌ساز رانندگی برای اندازه‌گیری و سنجش تعداد واکنش‌های بازیکنان فصلی بازی‌های کامپیوتری (افرادی که حداقل در شش ماه پیش از شروع پژوهش روزی 5 ساعت بازی می‌کردند) و افرادی که بازی کامپیوتری انجام نمی‌دهند، استفاده شد. نتایج این آزمایش نشان داد افرادی که بازی کامپیوتری انجام می‌دهند، در شناسایی جاده و دست و پنجه نرم کردن با شرایط سخت توانایی بیشتری دارند.

سپس پژوهش‌گران تلاش کردند تا با تمرین دادن افرادی که تا به حال بازی کامپیوتری انجام نداده‌اند علت این موضوع را ثابت کنند. یک گروه وقت خود را صرف انجام بازی ماریو کارت (سری بازی‌های مسابقه ماشین) کردند، در حالی که گروه دیگر زمان خود را صرف بازی ملایم‌تری به نام RollerCoaster Tycoon III (یک نوع بازی مدیریتی) کردند. نتایج این آزمایش نشان داد توانایی دیداری- حرکتی افرادی که ماریو کارت را بازی کردند نسبت به گروه دوم بهبود بیشتری پیدا کرد.

نتایج این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که بازی‌های اول‌شخص (first-person shooter) انجام می‌دهند نیز توانایی و مهارت‌ دیداری-حرکتی خوبی پیدا می‌کنند. این پژوهش نشان داد که روی رانندگان باتجربه بازی‌های اول‌شخص بیش از بازی‌های با محوریت رانندگی در جاده، تاثیر مثبت دارد. در حالی که برای رانندگان تازه‌کار، بازی‌های با محوریت رانندگی در جاده بیش از بازی‌های اول‌شخص کمک‌کننده است. گفتنی است نتایج این پژوهش در مجله Psychological Science به چاپ رسیده است.

منبع: sciencealert

 
نظرات ثبت شده (2)
Mostafa Taghavy photo
Mostafa Taghavy دوشنبه، ۰۸ آذر ۱۳۹۵
چنین بازی های آموزشی تحت آموزش و بازی باید بیش تر بشه خیلی جذاب هست
Photoclip Channel photo
Photoclip Channel چهارشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۵
زیاد هم بازی کنن یهو موقع رانندگی جوگیر میشند حرکات اکشن انجام میدن. حالا بیا و درستش کن 😁