چگونه شادی را در زندگی ماندگار کنیم؟

چگونه شادی را در زندگی ماندگار کنیم؟

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۱۰/۰۴

5160

بار بازدید شده
happiness-for-ever ما در ویدوآل تصمیم گرفته‌ایم تا راهی را به شما نشان دهیم که دیگر شادی در دل شما گذرا و کوتاه‌مدت نباشد و بتوانید این احساس خوب را همیشه در خود حفظ کنید.
5160
چگونه شادی را در زندگی ماندگار کنیم؟
Vidoal
4.08
چگونه شادی را در زندگی ماندگار کنیم؟
چرا به محض این‌که پولی به دست‌مان می‌رسد با عزمی راسخ سراغ خرید کردن می‌رویم؟ شاید پاسخ این پرسش ساده باشد؛ با هر خرید ما کمی بیش‌تر از قبل احساس شادی می‌کنیم اما با گذشت چند روز شرایط عادی شده و دیگر اثری از این شادی در ما باقی نمی‌ماند. ما در ویدوآل تصمیم گرفته‌ایم تا این مسئله را یک‌بار برای همیشه حل کنیم و راهی را به شما نشان دهیم که دیگر شادی در دل شما گذرا و کوتاه‌مدت نباشد و بتوانید این احساس خوب را همیشه در خود حفظ کنید.

نکته مشخص این است که مانع مهم سر راه شاد بودن عادی شدن شرایط است. به محض این‌که محصول خریداری‌شده معمولی و غیرجذاب می‌شود، سطح شادی و رضایت درونی ما کم شده و سعی می‌کنیم با یک خرید دیگر این مسئله را جبران کنیم. این فرایند بارها و بارها دوباره تکرار می‌شود.

با این حال، پژوهشی که در دانشگاه کورنل انجام شده نشان از یک راه‌حل نهایی برای جلوگیری از بروز این چرخه معیوب دارد. توماس گیلوویچ، استاد روان‌شناسی، معتقد است شادی‌ای که هنگام خرید یک محصول در ما ایجاد می‌شود به‌اندازه شادی هنگام سفر است. اما نکته مهم در این جا این موضوع است که میزان شادی‌ای که از خرید نصیب ما می‌شود به‌مرور زمان کاهش پیدا می‌کند در حالی که خاطرات سفر هورمون‌های مربوط به شادی را در درون ما در زمان طولانی‌تری غنی و سرشار می‌کند.

رفتن به رویدادها و مهمانی‌های جذاب، سفر کردن، یاد گرفتن مهارت‌های جدید، همه و همه منابع خوب و ایده‌آلی از شادی‌اند. یک وسیله جدید یا حتی یک خودروی جدید به‌زودی تبدیل به یکی از اشیای عادی ما شده یا خیلی زود تبدیل به چیزی پیش‌پاافتاده و قدیمی می‌شود. اما از سوی دیگر، هر خاطره جدید تبدیل به منبعی واقعی و سرشار از شادی شده و تا ابد در زندگی ما باقی می‌ماند.

منبع: brightside
سوالات و نظرات کاربران
0
ربابه ابراهیمی
ربابه ابراهیمی سه شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
سلام. من تنوع طلب هستم به محض رسیدن پول دستم می رم سراغ خرید. اینطوری شادترم
0
عدنان امیری
رامین محمدی دوشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
هیچی با ارزشتر از زندگی واقعی نیست
0
بنیامین عزیزطولی
بنیامین عزیزطولی یکشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۵
ماندگار کردن شادی در زندگی به این بستگی داره که فرد چه تعریفی از شادی داره؟! شادی به معنای واقعی اون اینه که حال درونی فرد رو بهبود ببخشه.
0
مریم عبدالهی
مریم عبدالهی چهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۵
ضمن تشکر از مطالب خوبتون لطفا مطالبی در مورد مردم ژاپن بزارید با تشکر
0
سمیرا دهقانی
سمیرا دهقانی سه شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۵
سلام. منم همچین شخصیتی دارم وخیلی زود از لباس یا وسیله ای که خریدم خسته میشم. و دوست دارم تنوع داشته باشه لباسام. اما احساس بدیه. راه حلی هم به ذهنم نمیرسه
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني دوشنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۵
اینها عوامل و محرک های موقتی در کسب شادی برای افراد هستند به قول این مقاله اثرات بعضی بیشتر و برخی کمتر است.مثلا اثار یک سفر جذاب بیشتر از آثار شادی و رضایت از خرید یک محصول جدید است.ولی چه سود؟ هر دو زودگذر و موقتی است و شادی اولیه از بین می رود.بهتر است عامل ایجاد شادی از درون انسان ریشه بگیرد نه عوامل محیطی.یعنی از درون احساس آرامش بکنیم و این آرامش رو از طریق شادی عمیق به بیرون بروز دهیم.
0
رامتین کریمی
رامتین کریمی شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵
در واقع شما ایجاد تنوع رو بیان کردین!کاملا موافقم و خودم هم بارها و بارها تجربش کردم!با کمی تحقیق میشه راه حل های بسیار خوبی برای ایجاد شادی و تولید تنوع پیدا کرد!
0
حسین محصل یزدی
حسین محصل یزدی شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵
توی این دنیا آدم خیلی اوقات زندگی مادی رو به زندگی معنوی ترجیح میده. مرسی
0
Eli Mehr
Eli Mehr جمعه، ۱۰ دی ۱۳۹۵
این مقاله را قبلا خوانده بودم البته کامل تر. شادی واقعی و کاذب. شادی ای که از به دست آوردن کالاهای مادی ایجاد میشود شادی کاذب است که به سرعت از بین می رود
0
رویا photo
رویا چهارشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۵
با تشکر از مطالب مفیدتون، سایت lifehack.org هم مطالب خوبی داره که میتونید ترجمه ش رو توی سایتتون قرا بدید.
0
احسان محمدی
احسان محمدی سه شنبه، ۰۷ دی ۱۳۹۵
سفر کردن از خرید کردن واقعا خیلی بهتره ، چون خاطراتی که از سفر میمونه با خاطره ای که از یه کفش نو که به زودی کهنه میشه و مدل های جدید تری از اون چشممون رو میگیرن موندگار تره ، بهترین نوع سفر کردن طبیعت گردیه مثل کوه نوردی و یا جنگل نوردی و حتی پیاده روی در یک پارک جدید البته اگر قبلش یاد بگیریم در حین انرژی گرفتن از طبیعت بهش آسیب نرسونیم
0
Sina Rajaei
Sina Rajaei دوشنبه، ۰۶ دی ۱۳۹۵
خیلی عالی و منطقی به نظر میرسه.
0
مهدی محمدزاده گیوه چی
مهدی محمدزاده گیوه چی یکشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۵
خیلی خوب بود لطفاً از این مطالب بیشتر بزار ید .
0
سیاوش غلامی
سیاوش غلامی شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
به هر حال سفر از خرید کردن خیلی بهتره...البته سفری که به خرید کردن ختم نشه
0
امیر قربانی
امیر قربانی شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
دقیقا کاملا با عقل هم جور در میاد خود من هم همین طور هستم الان می خوام گوشیمو عوض کنم چون از اون زده شدم در صورتی که وقتی یاد سفر های می افتم و یا حتی وقتی عکس های اون ها رو می ببنیم انرژی می گیرم
0
مصطفی .
مصطفی ک شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
می بینیم خانمها به خرید خیلی علاقه دارند